| anonimusmus a întrebat:

Sunt incepator, am 16 ani, iar ieri, eu si prietena mea am facut o pentru prima data, fiind amandoi virgini. Vreau sa mentionez ca prima data pusesem prezervativul pe partea opuse celei care trebuia, iar apoi l am schimbat observand ca are putin lichid preejaculator pe el. A avut loc o singura penetrare dupa ce am observat lucrul acesta. Cat la % este riscul sa ramana insarcinata tinand cont ca era in prima zi dupa menstruatie si nu a avut loc ruperea himenului. Va rog mult sa mi raspundeti.

5 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Poți să pui întrebarea și de 10 ori. Tot același răspuns vei primi. Stați fără grijă, nu se va întâmpla nimic, prietena ta nu va rămâne însărcinată.
Fii mai atent pe viitor, atât tu cât și partenera ta.
Pa, pa

| Violleta2022 a răspuns:

Fiind imediat dupa ciclu, nu sunt sanse de sarcina, pentru ca nu era in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma/naste o sarcina in conditiile prezentate atat teoretic cat si practic sunt apropiate sau egale de/cu 0 (zero). Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Sansele de a ramane gravida sunt nule, deoarece actul sexual a avut loc imediat dupa menstruatie.

| TanteMarianne a răspuns:

Slabe sanse.