| andeea6655 a întrebat:

:* am si eu o dilema in legatura cu pilula de a doua zi postinor. am avut contact sexual neprotejat in ziua a 7-a de ciclu si a doua zi am luat prima pilula iar apoi la 12 ore si pe cealalta. dupa 5 zile de la luarea pilulei sangerez.am deja 3 zile de cand sangerez.
ce se intampla?

ajutati-ma! dau funda!

6 răspunsuri:
| Chocolateangeeeel a răspuns:

Buna,nu te panica, este normal sa ai acea sangerare, inseamna ca, chiar a fost ceva si asa se elimina, este doar o sangerare, nu seamana cu menstruatia nu?
Felicitari pentru faptul ca ai stiu ce sa faci, pe viitor fii atenta pentru ca nu se merita sa stai cu atata stres pentru cateva secunde de placere sau nu, si sa nu o mai iei prea curand deoarece iti vei deregla foarte tare organismul.

| Vix999 a răspuns:

Ce fel de sangerare e?

| andeea6655 explică (pentru Vix999):

Ieri a fost o sangerare abundenta iar azi decat putin.azi fiind a 3-a zi.nu seamana cu menstruatia.

| Vix999 a răspuns (pentru andeea6655):

Trebuie sa tii cont ca pastila aia contine hormoni si iti afecteaza menstruatia. Eu cred ca aia a fost menstruatia daca a fost abundenta si te tine deja de 3 zile.
Sangerarile care vin ca si efect secundar de obicei nu sunt scurgeri continue, ci sunt vizibile mai mult cand te duci la baie si te stergi.

| MeandYou123 a răspuns:

S-a dereglat menstruatia.Totusi te sfatuiesc sa te duci la un ginecolog.

| Anghelocek a răspuns:

Posibil organismul tau a reactionat la ovulatie ce abia se incepuse ar fi bine sa ceri sfatul unui medik daca singerarea va mai dura