| Cristi234 a întrebat:

Sunt nou pe aici. Am si eu o problema. De cateva saptamani, imi place de o colega foarte mult. Problema e ca un prieten. i-a spus ei ca mie imi place de ea. De atunci fata ma ignora, nu mai vorbeste cu mine, adica eu intreb ceva si ea doar raspunde si pleaca. Inainte de asta ma intelegeam bine cu ea. Aseara am fost la un majorat unde era si ea si am incercat sa o invit la dans, dar imi spunea ca stai sa o chem pe X sau gasea tot felul de pretexte. Chiar m-am indragostit de ea si nu-mi pot lua gandul de la ea. Va rog sa-mi dati cateva sfaturi. Aaa. si apropo, aseara i-am dat un mesaj si i-am scris ca imi cer scuze daca o deranjez si i-am spus ca ma simt atras de ea... si nu mi-a raspuns inca, probabil nici nu o sa-mi raspunda. Multumesc! happy

3 răspunsuri:
| BăiatInteligent a răspuns:

Sunt doua variante in acest caz : 1) Ea nu doreshte sa distruga prietenia intre voi(nu vrea sa dizvolte in ceva mai mult), de aceea si te ignora...
2) E e cam stupida si simte la fel ceva catre tine, dar nu stie cum sa-ti spuna.si aflind ca si tu o siompatizezi, e teama de ceva nou(ceva mai mult ca prieteni)
In orice caz trebuie sa vorbesti cu ea in 4 ochi.roago sa te asculte si sa solutionati aceasta problema(sa-ti explice dc asa se comporta)
P.S Faptul asta ca ai scris asa timp de sms-esti cam stupid si tu).

| Ancuta7878 a răspuns:

Mergi la ea si i zici : te iubesc! si uita-te in ochiii ei. daca se uita in ochii tai inseamna ca si ea te iubeeste. crede-ma am incercat pe propria piele :*

| Cristi234 explică (pentru Ancuta7878):

Dupa cum se comporta cu mine nu stiu sigur daca e cel mai bun mod de-ai spune. Poate o sa ma aleg cu vreo 2 bucati...