| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua TPU. Aş avea o mică întrebare.De ce când vine vorba de sex şi de virginitate, mulţi vin cu ideea că mulţi copii îşi încep viaţa sexuală de mici iar pentru a susţine aceasta idee unii aduc argumentul că nu mai există fete virgine, că toate vor sex iar de băieţii care îşi încep viaţa sexuală de mici nimeni nu zice nimic. Întotdeauna fetele sunt discriminate deoarece dacă o fată îsi începe viaţa sexuală de mică gata e cu*** dar dacă un băiat face asta nu are nimic, e la modă... aşa trebuie să fie băietii.Nu ştiu dacă aţi înţeles la ce m-am referit dar sper că da.Nu vreau să însult pe nimeni, este doar o observaţie. Aştept păreri. O zi bună!

Răspuns Câştigător
| moonY a răspuns:

şi pe de altă parte, gabi87, băiatul ăla de care zici, 'gentil, tandru, atent, sensibil si dur in acelasi timp, cat de cat aratos si alte cel putin 10 caracteristici', dacă ar fi şi puţin, dar numai puţin deştept, ar avea parte de sex dacă s-ar duce la tipele alea care pocnesc, aşa, din degete, şi apar leşinaţii la uşa lor. alea fac sex şi fără vrăjeala ieftină.

faza e că o fata mică îşi începe viaţa sexuală de proastă. că întâlneşte unu' 'gentil, tandru, atent, sensibil si dur in acelasi timp, cat de cat aratos si alte cel putin 10 caracteristici' şi crede că-i raiul. dar ăla i-o pune şi apoi pleacă la alta, căreia vrea să i-o pună, şi încearcă disperat să-i demonstreze că-i 'gentil, tandru, atent, sensibil si dur in acelasi timp, cat de cat aratos si alte cel putin 10 caracteristici', în timp ce tipa abandonată, minoră, se lasă vrajită, din nou, de un altul 'gentil, tandru, atent, sensibil si dur in acelasi timp, cat de cat aratos si alte cel putin 10 caracteristici'. şi astfel, toţi tipii 'gentili, tandrii, atenti, sensibili si duri in acelasi timp, cat de cat aratosi si alte cel putin 10 caracteristici' încearcă să vrăjescă fete minore, ca apoi sa poată spune că toate sunt nişte curve, în timp ce ei sunt BĂIEŢI.

totul se învarte într-un cerc vicios, dar ideea e că : un tip ''gentil, tandru, atent, sensibil si dur in acelasi timp, cat de cat aratos si alte cel putin 10 caracteristici" e de fapt o curvă masculină.

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In primul rand exista fete virgine,ca si baieti virgini.
Raspunsul e in zestrea ancestrala a omului.
O fata care isi incepe viata sexuala de mica e normal sa fie aratata cu degetul. Femeia e cea care naste si creste copiii, ce principii morale poate transmite copilului ei, o pustoaica de 15 ani care tocmai a nascut?
In timp ce un baiat devenit tata la aceeasi varsta va fi felicitat,rupt in bataie de proaspatul bunic si va plati o pensie alimentara cel mult...
O fata mica va fi considerata depravata pentru ca sexul,in afara de placere,implica si responsabilitate,iar ea este incapabila sa fie responsabila pentru propria ei persoana,e imatura, fara putere de discernamant, difera de ceea ce ar fi normal.Cu alte cuvinte,isi pierde statutul de femela de calitate,capabila sa aduca pe lume urmasi sanatosi si puternici.
Un baiat,in aceeasi situatie, e considerat la moda din simplul motiv ca sexul se considera ca il maturizeaza, baiatul e vanator si si-a inteles chemarea ancestrala de...mic.Se lupta sa procreeze,sa lase urmasi,chiar daca asta e marea problema,de fapt.Dar baiatul,prin ceea ce face,se pune in acord cu firea naturii,cu motivul existentei lui.
In timp ce fata,nu. Fata doar experimenteaza lucruri si senzatii noi,cu o inconstienta rara,nepregatita nici fiziologic, nici psihic.
Masculii pot sa fie masculi oricat de precoce, dar perpetuarea speciei are nevoie de femele de calitate!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Prima intrebare: argumentul nu e cel de care vorbesti tu, aia e o doar observatie. Argumentul este ca fiecare lucru trebuie facut la vremea lui, sexul exista pentru procreere si e el folosit ca divertisment, dar atunci cand organismul e pregatit pentru procreere. In timp ce-ti scriam ma gandeam ca ar trebui sa iti incepi viata sexuala dupa ce esti in stare sa-ti castigi muncind banii de buzunar (si nu la taraba taticului) si sper ca intelegi de ce.
Valabil la orice varsta: o broasca pe care o descuie orice cheie e o broasca proasta, o cheie care descuie orice broasca e o cheie bunawinking

| CoquineNoire a răspuns:

Numai Eva e de vina!

| lolly a răspuns:

Ok pentru baieti este `ceva normal` ei se mandresc cu asta.Dar noi fetele poate avem remuscari, nu multe, cateva.Pe baieti nu-i pot barfii cu asa ceva pentru ca ei se lauda.

Răspuns utilizator avertizat
| Papusik a răspuns:

Sunt si fete care vor o relatie serioasa, pană la căsătorie cand vor face acest pas.
Sunt, de asemenea, femei care castiga bani din sex, fiind prostituate, dar si femei care fac asta din dragoste.
Dar tot nu e corect pentru ca baietilor nu li se reproseaza asa ceva niciodata.

| Change a răspuns:

Stiti de ce uneori ma dezamageste lumea in care traim? Pentru ca noi oamenii de cele mai multe ori o distrugem + mentalitatea asta a voastra mai baieti.Ce este cu voi? IN caz ca nu v-ati dat seama fetele si baietii sunt egali.Sunteti de acord sau nu asta este adevarul iar voi folositi uneori fetele pe post de obiect dar adevarul este ca noi putem trai fara voi insa baietii nu pot fara noi.ne-am inteles?
A.si daca aveti atatea raspunsuri prin care va gasiti voua scuze si pe fete le acuzati atunci nu mai raspundeti la aceasta intrebare (dupa cum am spus suntem egali).

| Change a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca nu incerc sa le justific pe fetele care ofac de mici(este o mare prostie cu care nu sunt de acord) dar baietii nu au dreptul sa le judece + poate ca au fost mult prea imature ca sa-si dea seama ce fac caci pana la urma tot voi incercati sa le pacaliti.
Inca ceva:NU generalizati voi caci nu toate fetele sunt"curve"(imi pare rau ca folosesc acest cuvant dar il citez pe Gabi87 care este atat de mandru ca el este baiat caci vedeti voi baietii nu pot fi judecati). Daca ei nu sunt judecati de societate nu-i nimic ii judec eu (insa nu generalizez caci mai exista si baieti care merita sa fie exclusi din aceasta ecuatie)

| anonimul a răspuns:

Pentru ca exista acele persoane numite "prostituate" care fara sa ne dam seama ne formeaza o prejudecata si accea e "daca o fata face sex e foarte posibil ca sa se faca prostituata.de ce nu? bani o sa castige, o sa se distreze..." insa daca un baiat o face nimeni nu se gandeste ca ar putea sa ajunga "star po*no" si de aici porneste acest misoginims. sper ca team lamurit, funda?

| Abcdefg123 a răspuns:

@Gabi87, de unde si pană unde femeile sunt curve? Aolooo, le=ai verificat tu pe toate? Mai uşor, omule, cu jignirile astea, că, dacă mă gandesc bine si mama ta tot femeie este. Si prin asta nu vreau să jignesc sau altceva, dar m-a iritat foarte rau coment-ul tău.

Sunt mai multe categorii de fete, adevărat că tarfulite intalnesti la tot pasul, dar este optiunea lor si eu zic ca trebuie respectată.
Sunt si fete care vor o relatie serioasa, pană la căsătorie cand vor face acest pas.
Sunt, de asemenea, femei care castiga bani din sex, fiind prostituate, dar si femei care fac asta din dragoste.
Asa că fiecare urmează drumul care il consideră ea a fi cel mai bun, cu toate că pentru altii nu este.

| Abcdefg123 a răspuns:

@Zăppăă Si tu ce ma îngâni?

| LifeIsAJoke a răspuns:

Gabi nu e tocmai stupid ce zici tu laughing, dar are o doza de rautate.Se zice ca fetele trebuie sa fie mai cuminti si mai calculate decat baietii.Din cauza asta ele trebuie sa astepte mai mult timp.Nu este corect dar life's unfair.

| Vladuthz a răspuns:

Ptr ca dupa aia majoritatea femeilor si-o iau in cap spre deosebire de alti barbati

| dianadiana2000 a răspuns:

Gabi87,tu asculti B.U.G. Mafia? pai vad ca ai extras versuri de la uzzi ''baietii sunt baieti si femeile sunt curve''...nu'i asa?laughingda' daca fetele sunt curve ce sa le faci? si ew sunt fata, da' daca ele vor baieti de mici, ce sa le faci? km sa nu le discriminezi? daca iti vezi de trebuie ta esti apreciata.nu'i asa? ew imi vad de trebuie mea si nu sunt discriminata pentru ca n'am dc! ele sunt discriminate pe drept...le pune cineva sa se culce ca baieti de mici? nu le pune nimeni, ele vor sh mai si zic ca vezi Doamne sunt ''discriminate''laughinghai mai lasati'ma!

| Raluca_4380 a răspuns:

Ceea ce spui tu aici este foarte adevarat. Tine de o conceptie "invechita", zic eu, cum ca femeile nu au aceleasi drepturi ca si barbatii, conceptie total neadevarata.