| ViorelAndrei a întrebat:

Buna ziua TPU!
O sa fac sex cu prietena mea. E prima data pentru ea, dar si pentru mine. As dori sa va intreb daca e ok sa folosesc Durex mutual pleasure avand in vedere ca e prima data pentru ea. Eu vreau sa folosesc pentru ca nu stiu cat rezist si nu vreau s-o dezamagesc. Daca nu sunt bune pentru prima data, va rog sa imi recomandati alte prezervative pentru asta.
Va multumesc si va rog sa imi raspundeti serios, dau si

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Pentru prima oară recomand un prezervativ din seria Durex Safe (cât mai rezistent) și un tub nou cu lubrifiant.
N-o să conteze prea mult cât reziști tu - dacă pe ea o va durea prea tare, oricum reziști degeaba; lasă plăcerea reciprocă pentru momentele ulterioare, după ce ea va fi vindecată. Dacă totuși nu e cazul să-ți faci griji (pentru că a fost deja deflorată prin alte metode), abia atunci poți lua în considerație folosirea unui produs de întârziere a ejaculării. Deși, poate ar trebui măcar odată să încerci cum e fără nimic, pentru autoevaluare.

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu stiu ce placere o sa simta ea, e prima data, poate nu-i va placea si cu acel prezervativ poate va fi mai rau.
mai exista si alte produse care intarzie ejacularea.

| shadow72 a răspuns:

Extra safe

| RAY a răspuns:

Viorel prima oara incerci unul fara sa faci sex, de ce spun asta pentru ca poti fi alergic la ele e prima oara deci e fb sa cumperi unu sa il til pui pe penis si sa ai grija cum il pui apoi pentru ca sa nu ejaculezi rapid te masturbezi inainte de sex ma refer

| leahjuffie a răspuns:

Trebuie sa folositi un prezervativ extra safe, si mult lubrifiant! Prima oara nu o va interesa sa rezisti mult, ci sa se termine cat mai repede durerea, sincer...