| Didu85 a întrebat:

Bună ziua! Va rog, am nevoie de puțin ajutor. Nu știu ce sa mai fac ca sa-i readuc bună starea iubitei mele. Ne-am certat însă am reușit ca sa o împac dar e ceva schimbat la ea. Nu prea mai vorbește cu mine, îmi da mesaje, ma suna, când vrea ea dar nu mai este la fel de vorbăreata. Am vb cu ea despre asta, am întrebat-o, mi-a zis ca nu mai are chef de vb, e plictisita, are o stare molesita, o alint, glumesc, ii spun ca o iubesc, nimic, de la ea nu prea mai primesc astfel de vorbe. Un gest dragut, o poza nimic, nu mai are chef de vorba. I-am propus sa mergem sa ne distram la niște rude de ale ei, sa mai iasă din mediul asta, nu vrea. Nu știu ce sa fac. Astăzi am întrebat-o dacă vrea sa o las ca nu avea chef de vorba, mi-a zis da. Asa am și făcut. Nu știu ce sa fac, pe de o parte mi-e teama ca poate doar cu mine e asa, pe de alta parte din ce am văzut cu toată lumea cu care vb e asa. Nu știu ce sa mai înțeleg și ce sa mai zic. Va rog, câteva sfaturi, ce as putea face? Fără comentarii răutăcioase va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| Alexnix1 a răspuns:

Ii faci cadouri, te dedici eiz ii aduci complimente, etc.
Gen o pui pe ea pe locul 1 in viata ta si timp de cam 1 saptamana, faci tot ce poti sa o imbunezi.

| Didu85 explică (pentru Alexnix1):

Mereu, în fiecare zi ii aduc complimente, vreau sa vorbesc cu ea, sa fiu cu ea și n are chef de vorba.

| Alexnix1 a răspuns (pentru Didu85):

Incearca sa ii faci cadou un colier ceva care ii place, poate asa merge

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Fratioare, cred ca stii si tu raspunsul dar ti-e greu sa-l accepti. Fata se pregateste sa te paraseasca.

| Drimmero a răspuns:

Poate are o perioada mai nasoala, desi nu cred ca nu-ti spunea fiind prietenul ei, cum a mai spus si colegul de mai sus, poate pregateste terenul deja sa te lase. Fii si tu indiferent cu ea si vezi daca se intoarce la tine, cateva zile n-o mai cauta deloc, fii rece, daca se intoarce inseamna ii pasa de tine, daca nu da 2 bani pe indiferenta ta inseamna ca treaba e clara si ca relatia e pe faras.

| Emma30555 a răspuns:

Încearcă sa fii și tu distant, s-ar putea sa te caute și ea sa vadă ce e cu tine, dacă nu, înseamnă că s-a cam răcit treaba și poate e mai bine sa vezi lucrurile asa cum sunt în realitate

Răspuns utilizator avertizat
| NarcisIfrim a răspuns:

Bro e deja cred ca are deja pe altul, deci pleaca acum ca sa nu suferi mai incolo