| WildLatte a întrebat:

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu cateva nelamuriri.
Acum cateva zile am facut sex protejat si mi-am pierdut virginitatea. E mult spus ca am facut sex. N-am simtit nimic la penentrare in afara de durere. Mai exact n-am simtit penisul cum intra ci doar durerea care crestea in intensitate in interiorul meu.
Oare de ce? Am fost eu prea panicata sau incordata?
Odata cu durerea cea mai acuta, a inceput si sangerearea.
Cat sange e normal sa curga? La mine sangerearea a tinut vreo cateva ore bune, fiind o sangerare mai abundenta la inceput, de un rosu aprins si scazand in intensitate pe final.
In timpul sangerarii se elimina tesutul rupt? Am gasit pe prosop pe langa sange ceva asemanator cu un cheag, dar mai mare, mai gros si mai nu stiu... gelatinos. Ce sa fie?
Este vreo problema daca n-am mai continuat sa fac sex odata cu aparitia sangerarii? O sa ma doara la fel de tare si data viitoare, deoarece n-am facut-o suficient incat vaginul sa se obisnuiasca?
Recunosc ca am renuntat cam repede.
Am fost ingrozita de durerea simtita jos.
Cat timp de la dezvirginare voi mai simti duere/ disconfort? E posibil sa mai curga sange si data viitoare?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

La primul act sexual din viata ta e firesc sa se intample asa, cu atat mai mult daca preludiul nu a existat si nu te-ai lubrifiat corespunzator.

Cu siguranta acel ceva asemanator unui cheag este tesut din himenul tau care a suferit leziuni ca sa le numesc asa.

Unele fete au himenul mai elastic si mai rezistent, altele nu si sufera leziuni, iar acest lucru duce la sangerare in mod evident.

O problema va fi doar daca va presista pe termen lung, ca de exemplu si la al 5 lea contact sexual.

Eu cred ca te va durea si data viitoare, dar nu la fel de tare, acum depinde foarte mult cat de relaxata esti, cat de lubrifiata si cum decurge preludiul. Recomandat ar fi sa folosesti un lubrifiant.

Cel mai probabil vei mai simti durere si la urmatoarele contacte sexuale, un numar exact nu iti poate da nimeni. In orice caz, nu multe de acum incolo.

Da, e posibil sa curga sange si data viitoare.

Mult succes!

1 răspuns:
| Anonim5695 a răspuns:

Nu a fost preludiu nici macar aproape de ceea ce ar fi trebuit. Nu te ai lubrifiat, el a insistat si te-a "perforat" in interior, de acolo si sangerarea abundenta. Suna horror dar nu e foarte grav, vaginul se recupereaza. Nu il mai lasa sa intre in tine pana nu esti uda bine, bine jos sau macar folositi mult lubrifiant. Preludiu lung si el foarte rabdator, altfel o sa fie la fel de horror ca prima data. Arata i mesajul asta❤️