| AndreeeeaViki a întrebat:

Buna, am 19 ani, am menstruatie de 8 ani, nici un avort si nici nu am luat anticonceptionale.Am si eu o problema cu c.m.
In Decembrie pe la sfarsitul luni am facut.o neprotejat, a venit ziua in care trebuia sa imi vina c.m dar nu a aparut nici in ianuarie nici in februarie iar in martie astept sa vad, am deja 57 de zile intarziere. Am facut 6 teste de sarcina dintre care 5 negative iar al 6. lea nu a iesit nici o linie. Am fost la un control ginecologic si a spus ca nu sunt insarcinata, dar sa nu cumva sa fie o sarcina extrauterina(care nu se vede la eco intravaginal), iar ecografia a iesit normala. Am facut si testul B-HCG si acum astept rezultatul.
Tin sa mentionez ca nu vreau sa fiu insarcinata si am niste intepatuti la nivelul abdomenului niste scurgeri albe si cateodata maroni.
Voi ce credeti?
Se vede la testele de sarcina(facute acasa) pozitivitatea unei sarcini extrauterine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Eu stiam ca se vad, pentru ca se schimbabun pic profilul hormonal.

| AndreeeeaViki explică (pentru cristimihailov):

Am citit depre asta si uni zic ca da alti ca nu...
Totusi am facut 5 teste si toate negative...
Sper sa nu fiu insarcinata...

| cristimihailov a răspuns (pentru AndreeeeaViki):

Sunt destul de multi habarnisti.
Mai mergi odata la doctor si termina cu aceasta poveste.
Personal cred ca nu esti.

Dar si faptul ca nu ai ciclu ar putea fi o surpriza destul de neplacuta. Eu m-as concentra mai mult pe problema asta. Ca afecteaza tot. Inclusiv sansa de a face copii.

| AndreeeeaViki explică (pentru cristimihailov):

Am sa astept testul B-hcg sa fiu 100% sigura. Si daca este sa nu fiu insarcinata ma voi duce la alt doctor obligat. Mersi frumos.