| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua.
Vorbesc cu o fata de 2 luni. Ea are 20 ani eu 29.
Pot spune ca din prima zi de cand ne cunoastem, petrecem foarte mult timp impreuna, nu a existat seara sa nu dormim impreuna.
Am inceput ca si amici apoi cu putine joculete am devenit o relatie.
Eu eram curios sa ii stiu tot trecutul, ma gandeam ca astfel o cunosc mai bine, cum gandeste ce ii place ce nu. Dar nu vorbeste despre, a spus ca nu o intereseaza trecutul meu, nu ii place sa ii arat cu fetele cu care am vorbit. O deranjeaza ca o intreb, si eu sunt mai suparacios se vede pe mine daca nu imi convine ceva. Cumva pare si geloasa daca se uita fete la mine etc. Chiar a fost o intamplare cand mi am imbratisat o ruda a fost super geloasa si i am explicat ca nu e ok. Iar cand am fost la ea erau niste baieti ia statea la mine in brate si se juca cu parul privind alti tipi iar eu mi am luat film ca de ce se joaca cu parul ei. Ea mi-a spus la inceput ca a avut foarte multi inaintea mea, 2, 3 relatii toxice in rest aventuri.
Cumva nu mi-a placut acest lucru, instinctiv, cumva fara sa vreau o mai urmaresc pe Facebook, mai da accept baietilor, dar nu vorbeste, are sters toate conversatiile, ea stie ca din in cand mai fac glune pe tema asta, dar nu exagerez nici eu ca stiu ca nu e ok. Insa fata pare super ok, matura la varstanei pot spune sa zic asezata, ne ajutam unul pe altul si financiar, nu prea are prieteni, nici eu de asemenea, vorbim si prin mesaje.
Tot ma gandesc daca este ceva neinregula la mine faptul ca o urmaresc, intreb de trecutul ei, ca pare super ok, nu prea iese in oras nu nimic, dar parca sunt momente cand nu am incredere in ea si nu stiu de ce.
Ea era mai rece de felul ei nu era pupacioasa, eu da, cumva s-a adaptat dupa mine sa zic asa, raspunde cu aceiasi moneda dar uneori simt ca pare sa fie plictisita, ea nu zice, dar parca o vad, cumva ma gandesc cum ii dau siguranta deplina, apare monotonia pentru ea fiind la varsta asta.
A mai fost un moment cand a dat la un baiat like si pe Facebook si pe Instagram, chiar pe Instagram era singurul like al ei la un om, ea pe motiv ca voia sa faca geloasa o prietena.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu la 29 de ani ce cauti cu una de 20? Diferenta de varsta dintre voi este mare 9 ani, cauta ti una de varsta ta.

| Cosmin3412 a răspuns:

Moșule daca nu are incredere in tine să-ți vb de trecut înseamnă că nu ați ajuns încă la maturitatea relației. Dacă se ferește de trecut,înseamnă că nu îi place ce a făcut, ii e rușine si se simte vinovată, încearcă să îi acorzi mai multă atenție și încredere. Vb cu ea mai des sa ii arăți ca se poate baza pe tine indiferent de situație, până prinde incredere si spune tot. Stiu că e enervant sa nu-ti spună de trecut,pentru ca asta arată neîncredere în tine. Iubirea e monotonă câteodată, relațiile in sine sunt monotone, dar asta e si plăcut. Liniștea e mai importantă decât gălăgia si agitația aia cand nu e monotonă.
Un like si chestii cu jucat în păr nu înseamnă că te înșeală, câteodată câteva chestii minore care te fac gelos sunt binevenite în relație, dar ai grija sa nu exagerezi cu gelozia. Si la încheiere, daca e zodia Gemeni, atunci fugi. Ca minte toata viața, minte de crede si ea?

| robert1702 a răspuns (pentru Cosmin3412):

E gemeni da. Pai?

| Cosmin3412 a răspuns (pentru robert1702):

Au dublă personalitate, sunt cele mai predispuse zodii sa înșele. Te înșală si cand mergi la baie daca e altcineva in camera. Am cunoscut 5 fete gemeni până acum, din medii diferite, studii diferite, familii diferite, anturaje diferite, dar comportament la fel. Am stat 4 ani cu una, știind riscurile, doar pentru a vedea ce se ascunde in mintea lor. Au atâta putere de convingere încât ajung sa creada si ele minciuna care o spun. Manipulatoare si ascund foarte bine atunci cand înșală.
Deci e grav cu ele. Probabil cand ajung la o maturitate se schimbă ceva, dar nu cred. Am cunoscut de la 16, la 31. Sunt la fel, fac la fel. Doar minciuni diferite. La maturitate e posibil sa aiba deja master in manipulare si înșelare si nu-ti mai dai seama, nu-ți mai da nici un indiciu, deci nu o sa mai ai motive de gelozie.

| robert1702 a răspuns (pentru Cosmin3412):

Mai te cred.
Acum astea cu zodiile, nu toate sunt adevarate. Zic eu.

| Cosmin3412 a răspuns (pentru robert1702):

Normal ca nu toate sunt adevărate. Eu ți-am spus din propria experiență. Tot ce cunosc din zodia asa, ma feresc, chiar dacă am atracție fizică foarte mare pentru ele. Pe plan sexual ne intelegem perfect, vb orice, totul e bine, doar ca nu pot accepta minciuna si nu pot fii mințit decat daca mă las eu. App ce zodie esti tu? Sunt curios daca esti ca mine.

| robert1702 a răspuns (pentru Cosmin3412):

Varsator frate.

| robert1702 a răspuns (pentru Cosmin3412):

Si eu urasc minciuna.
Si nu accept. Poate fii oricat de faina o tipa. Nu merge dupa. Da ce s-a intamplat asa in mare?

| robert1702 a răspuns (pentru Cosmin3412):

Sau cum ti ai dat seama ca minte prin semne subtile sau chestii vizibile?
Asa ca le place noutatea etc. Cui nu i place?

| Cosmin3412 a răspuns (pentru robert1702):

Mereu esti precaut, până nu vezi 100% nu poți știi. Semne sunt si fără să fie ceva. Nu ai cum sa judeci dupa semne. Timpul o sa scoată la iveală daca înșală sau nu. Eu nu fac crize de gelozie,mai ales daca nu am motive. Aștept,le păstrez in mine, le verific, ma uit la tot ce face, fără să fiu suspicios. Pana la urmă vezi daca înșală. Fii atent la tot ce face, comportament si cu timpul aflii raspunsul. Dar nu mai arata gelozia exagerată. Asta o face să fie mai subtilă.

| robert1702 a răspuns (pentru Cosmin3412):

Urat sa fie omu mereu in garda. nu stiu

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Tu la 29 ar trebui sa fii matur deja, ea se vede e imatura, daca da like-uri ca sa faca geloasa e clar, e gandire de fata nu femeie.
Eu am 31 acusi femeie in toata firea stiu ce zic.
E un picuț greu, la inceput pentru ca increderea e baza solida, ca o relatie sa meargă. Dar aici e frumusetea.
Asta cu likurile mi se pare o prostie frate, pierdere de timp.
Ok, un pic de sare si piper nu strica dar hai sa nu o dam in altele.
Inca nu are incredere in tine, de nu-ti zice de trecut, asa ar trebui in mod normal, sa-ți zică. Sa simtă ca poată să-ți zica orice, orice. Ai rabdare, da-i timp.
Anunț-o ca e ok, e in regula, oricand e pregatita sa faca pasul, tu esti acolo pentru ea sa o susții. Nu o vei judeca, critica, poate ii frica si de asta, ezita.
Noi femeile vrem sa fim ințelese.
Stai liniştit nu e nimic in neregula cu tine! Esti normal nu ai nimic