| anonim_4396 a întrebat:

Vreau doar sa vorbesc cu cineva nu vreau raspunsuri rautacioase
Sunt intr-o relatie de 6 ani am trecut doar prin greutati, doar certuri si batai, in ultimii doi ani a mers din ce in ce mai bine fara certuri zilnice...Am pus nunta, intr-adevar il iubesc nespus de mult dar cred ca am facut greseala ca am pus nunta, nunta va fi peste o luna.
A aparut o persoana in viata mea, nu avem nici o legatura nici macar nu ma cunoaste bine este o persoana minunata il plac atat de mult incat as lasa totul pentru el, el are o varsta mult mai mare ca a mea. Problema este ca atunci cand il vad ma pierd, imi tremura corpul si imi bate inima enorm de rau... dar eu nu mai pot sa dau inapoi. Ma puteti sfatui cum as putea sa fac sa deschid ochii sa nu mai simt asta pentru el? Pot sa spun ca nu am cum sa ignor cand il vad pentru ca nu pot, este aproximativ in preajma mea si stiu ca nici el nu ar vrea sa aiba vreo legatura cu mine dar chiar nu pot, il vad mereu in mintea mea si ma gandesc mereu la el, ma trezesc si adorm gandindu-ma la el, am luat-o pe un drum gresit!
Multumesc

7 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Astfel de pasiuni trec repede. Daca ar fi un tip ok cel care urmeaza sa iti devina sot, te-as sfatui sa te linistesti caci pasiunea isi va diminua intensitatea, dar in conditiile in care spui ca iubitul tau te bate, nu inteleg cum de ai acceptat o viitoare nunta.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa nu faci greseala vietii sa te mariti un un barbat pentru care nu mai ai sentimente, mai ales ca este un om violent si viitor fericit alaturi de acel barbat, nu exista.
Indiferent catd e rusine ti-ar fi de lume, anuleaza nunta, a cum, cand inca nu-i totul gata.
Nu fa un pas atat de mare ca sa fii nefericita o viata intreaga, nu merita sa suferi!

| SilentRain a răspuns:

Muerile sunt niste jigodi 'te lasa in prag de nunta

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Nu ele sunt de vina si minciuna ca omul e monogam

| Holiday a răspuns:

Sunt 6 ani de relatie nu tocmai stralucita. Probabil ca e momentul sa-i pui capat. Mai bine acum decat mai tarziu. N-are legatura neaparat celalalt barbat, daca nu era el, era altul, daca nu era acum, era peste un an sau doi.
N-ai luat-o pe un drum gresit, de abia ai inceput sa te trezesti la realitate.

Răspuns utilizator avertizat
| Uvox a răspuns:

Cred ca este cel mai bun moment sa porti o discutie sincera cu tine. Vrei sa iti distrugi viitorul alaturi de o persoana care nu te respecta si nici nu te iubeste? Sau vrei sa ai sansa ta la fericire?
Daca ai stat 6 ani intr-o relatie disfunctionala ce mai conteaza inca cine stie cati ani? Viata trece, toate trec dar conteaza f.mult cum. Ce vei vrea sa simti despre viata ta in ultima zi din viata? Regrete?
Ai grija ce decizi!