Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog cum sa procedez, sunt indragosti de o femeie frumoasa mai in virsta ca mine cu 10 ani si plus la asta are 2 copii si casatarita! Ea la fel e indragostita de mine foc si nu putem unu fara altul ba chiar suntem gata sa ne sacrificam unu pentru altul! Vreau sa mentionez ca ne cunoastem mai bine de un an si ca nu m-am simtit niciodata asa de fericit cum ma simt cu ea si ca nu vreau s-o pierd si nici ea pe mine! Inainte de a ne cunoaste, relatia cu sotul ei in ultimii ani decurgea din ce in ce tot mai prost, din motiv ca el era violent si ca o facea mereu sa sufere, ceea ce i-au tinut impreuna erau cei 2 copii. Ea la moment dat e la un pas mic de a divorta de el pentru ca nu mai simte nimic pentru el, insa se cam teme sa nu sufere mult copii! Eu o iubesc nespus de mult si ea la fel pe mine, ne temem sa nu ne pierdem unu pe celalalt! Spuneti-mi va rog cum de procedat mai departe!? Merci mult!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Ai dreptate in felul tau si nu condamn relatia voastra ca nu sunt in masura, pana la urma nu este nici inceputul si nici sfarsitul de la voi.
Daca va iubiti, daca iubesti ingerasii si ii consideri ca fiind ai tai, nu vad de ce nu ar merge relatia voastra.
O seara bunahappy

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu realizezi că ești pe teren minat, pe terenul altuia?
Pasul mic nu-l va face iar divorțul la orizont nu va apărea!
Trezește-te la realitate...
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Bine, daca ginditi astfel fie, insa v-as ruga mult daca ati putea sa argumentati in sens mai explicit parerea dumneavoastră si de ce vedeti astfel lucrurile?!
Merci!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Incurcate sunt caile Domnului...
Eu cred ca trebuie sa meditati la rece ce vreti sa faceti, gandeste-te ca sunt 2 ingerasi care vor ramane fara tatal lor.
Este advearat ca nici ea nu poate trai un calvar alaturi de sotul ei, dar ma intreb, de ce nu a ales sa se desparta inainte de a te intalni pe tine? nu cumva ai contribuit un pic la despartirea lor? parintii tai ce au de comentat? ar fi interesant daca ti-ai permite sa ne marturisesti varsta voastra.
Este alegerea voastra ce hotarati sa faceti, iar daca ea nu mai doreste sa fie cu sotul, asta e, dar eu cred ca ar trebui sa stai pe tusa pana se desparte, nu ar fi in avantajul ei, si ar pierde custodia copiilor, sotul putand sa invoce adulterul.
O zi bunahappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Buna Caramela!
Stim ca e un pacat mare in fata Celui de sus in ceea ce tine de relatia noastră, dar totodată ma intreb:Unde e dreptatea Doamne?
De ce nu tot omul poate trai alaturi de acea persoana pe care o iubeste si e fericit alături de ea?
Un om ce e in cautarea fiinţei iubite nu stie ca a intilni-o cindva si ca i-a dat cu piciorul fara ca sa-si dea seama ca anume acea persoana ii era adevarata ursita cu care ii era dat sa fie fericit/a intreaga viaţa!
Acum sa revenim la relatia noastră, eu nicidecum nu am contribuit la despartire ei, deoarece ea era deja in conflict de mult timp inainte ca noi sa ne cunoastem si ca dimpotrivă, la început eu incercam sa o conving sa ramina cu el macar de dragul copiilor, insa ea a confirmaT KLA cu NU mai poate asa sa mearga inainte cu El si ca spera mult ca copii sa-i revina de partea ei!
Merci mult!

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Multumim mult pentru susstinere!

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate in felul tau si nu condamn relatia voastra ca nu sunt in masura, pana la urma nu este nici inceputul si nici sfarsitul de la voi.
Daca va iubiti, daca iubesti ingerasii si ii consideri ca fiind ai tai, nu vad de ce nu ar merge relatia voastra.
O seara bunahappy

| mgtow a răspuns:

Lasa omul si nu te baga in familiile altora, nu e frumos.

| mona a răspuns:

Daca divorteaza iar tu spui ca o iubesti nespus de mult plus ca o accepti cu tot cu copii, eu cred ca voi puteti sa traiti mult si bine impreuna

| Fatamuntilor a răspuns:

La copii aia te-ai gandit?
NU uita ca femeia pe care o iubesti are copii care vrei nu vrei vin la,, pachet'''. Sunt putini barbati care accepta in viata lor femeile care au si copii.Adevaratele mame pun pe primul plan copii.
Esti gata sa cresteti impreuna copii care nu sunt ai tai? Pentru ca se exclude sa renunte la copii de dragul tau! Cel putin eu asa as face! O iubesti pe ea, ii iubesti si copii! E simplu!
In privinta divortului, nu o presa, mai ales ca sunt si copii la mijloc! De obicei instanta le da mai mult timp de gandire in acest caz!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Da, Angycut.Sigur ca m-am gindit, pentru ea sunt gata sa merg spre orice risc!
E foarte greu si dureros sa te gindesti la faptul ca sa te desparti fara nici un motiv de vinovatie de persoana pe care o iubesti si te iubeste!
Am incercat sa vedem si sa analizam situatia data din mai multe parti si in final am ajuns la vorba aia:UNDE DRAGOSTE NU E NIMIC NU E!

| Felys a răspuns:

Esti pregatit sa ingrijesti copii altui barbat, pentru ca daca o vei lua va trebui sa iti asumi si aceasta responsabilitate, daca era unul mai zicem dar 2 e deja prea mult zic eu, poate vei mai vrea si tu unul al tau si deja sunt prea multi, plus ca iubirea e de moment, cu timpul lucrurile se vor mai aseza si iti vei da seama ca ti-ai luat o responsabilitatea prea mare pentru conditia ta, cel mai bine ar fi sa renunti la iubirea asta interzisa sa cauti o fata singura cu care sa iti incepi viata firesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Timpul va lamuri!

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Evita astfel de cazuri.
Ea are nevoie disperata de iubire,atentie, liniste, etc
Urate momente, dar cel mai bine pentru toti e sa te retragi.
Dati dovada de maturitate.
Ea ar trebui sa-si rezolve problemele cu sotul, iar tu sa te orientezi catre o fata de seama ta.
Nu merge treaba in cazurile de genul asta...