| Vanesituca a întrebat:

AJUTOR! Perosona pe care o iubesc ENORM mi-a zis ca nu ma suporta ajutor vrea sa uit persoana dar fiecare lucru pe care il vad imi aminteste de el cand adorm seara admor cu gandul la el cand ma trezesc dimineata deschid ochi si il vad in fata AJUTOR vreau sa-l uit cryingcrying(crying( nu mai suport crying(

Răspuns Câştigător
| greenish a răspuns:

Am trecut si eu prin asa ceva. Si poate te inteleg mai bine decat ar face`o altcineva. Am avut si eu acelasi sentiment ca si tine: nu am putut sa imi caut pe altcineva deoarece mereu il aveam pe `el` in cap. Dar,totodata ma gandesc ca viata merge inainte indiferent de circumstante. Daca el nu te vrea in viata lui,nu ai ce face,trebuie sa te resemnezi. Ai sa vezi ca,in timp, te vei simti mai bine si il vei uita, ca stii tu? Ochii care nu se vad, se uita. Fii puternica si incearca sa depasesti momentul :*

2 răspunsuri:
| greenish a răspuns:

Buna. Imi pare rau prin ceea ce treci. Eu una zic sa iti cauti pe altcineva, pe cineva care merita, pe cineva care sa te iubeasca si sa il iubesti. Nu se merita sa te agati de trecut daca vezi ca nu are rost. Viata merge inainte indiferent de circumstante!

| Vanesituca explică (pentru greenish):

Dar asta incerc sa fac dar simt ca nu pot il iubesc nu stiu daca ai trecut prin asa ceva dar este un sentiment unic dar tot odata vreau sa-l uit mersi. oricum pentru ajutor:*

| greenish a răspuns (pentru Vanesituca):

Am trecut si eu prin asa ceva. Si poate te inteleg mai bine decat ar face`o altcineva. Am avut si eu acelasi sentiment ca si tine: nu am putut sa imi caut pe altcineva deoarece mereu il aveam pe `el` in cap. Dar,totodata ma gandesc ca viata merge inainte indiferent de circumstante. Daca el nu te vrea in viata lui,nu ai ce face,trebuie sa te resemnezi. Ai sa vezi ca,in timp, te vei simti mai bine si il vei uita, ca stii tu? Ochii care nu se vad, se uita. Fii puternica si incearca sa depasesti momentul :*