| Melena73 a întrebat:

Buna, am făcut sex cu prietenul meu aseară, neprotejat … fiind peste mine a ejaculat pe pat dar acel lichid a ajuns puțin și pe vaginul meu, m-am ridicat și m-am șters imediat, am fost la toaleta și mi-am schimbat lenjeria intimă, azi dimineața mi-a venit menstruația. Exista posibilitatea de a fi însărcinată?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Nu este nici o posibilitate sa ramai insarcinata.
Marina Sotoy isi da cu parerea pe ceea ce nu cunooaste.
Perioada fertila - adica in care ti ramane insarcinata se termina cu 12 zile inainte de prima zi de menstruatie. Perioada de dupa ovulatie este de 14 zile pana la menstruatie, cele 2 zile sunt pentru siguranta pe timpul cat traieste ovulul.
Menstruatia are tocmai rolul de a elimina ceea ce ramane dupa ovulatie (am zis-o pe scurt si popular) daca ovulul nu a fost fecundat.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca ar fi ajuns ceva PE vaginul tau, odata ce vaginul este un organ in burta ta, nu la exterior.
Iar o sarcina se poate produce numai in perioada fertila a femeii si numai cand exista sex cu penetrare vaginala.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Jonas94 a răspuns:

Posibilitate 0

| Marina56toy a răspuns:

Normal dacă tia întrat în vagin da dar dacă nu erai Dezvirginata și abia tia întrat pe perete nu as crede peste 2 săptămânii ia un test de sarcina și de alta data folosește prezervativ! Sper sa nu ramai însărcinată ce vârstă ai?

| mi25 a răspuns (pentru Marina56toy):

Vorbesti prostii!

| Daria34 a răspuns:

Aolo cum te-ai simțit în timpul sexului mi-e frica sa nu ma doară rău te rog spune cum te-ai simțit!

| Melena73 explică (pentru Daria34):

Prima data te doare, simti durere mai mult decât placere. mie mi-a curs destul de mult sânge și m-a durut și celelalte 2-3 dați, dar apoi a fost ok și am început sa simt placere. depinde cel mai mult de baiat și de cât de experimentat este, pentru ca dacă și băiatul este virgin exista posibilitatea sa nu știe ce sa facă și sa te doară și mai tare. in timpul sexului, nu numai prima data, e foarte important preludiul. bafta și dacă se întâmpla, anunța ma cum a fost