| eax a întrebat:

Bunaa! sunt curioasa de un lucru care ma deranjeza intr-o oarecare masura.am iesit dintr-o relatie super dificila un tip posesiv pesta masura eu nu aveam voie sa fac nimic el in schimb putea sa ma si insele ca zicea ca tot ma iubeste. poate ma iubea...eu simteam asta dar nu prea ma respecta infine.nu asta conteaza acum.de o luna si ceva vorbesc cu un tip pe mess si pe facebook. el a incepu conversatia la inceput mai retras apoi s-a deschis destul de repede. vorbeam prin mesaje pe facebook caci eu mi-am schimbat nr pentrut o perioada.mi-a cerut numarul meu vechi ca sa il aiba pentru atunci cand o sa revin la el. vorbeam prin mesaje pe facebook si mereu ne spuneam ca a doua zi sa ne spunem ce am facut la bac.si mereau cand intrat gaseam un mesaj de la el sau un raspuns la meajul meu.cand intram pe mes ma baga imediat in seama insa eu ma aratam mai rece.chiar foarte rece.pentru ca nu mai vreau sa patesc ce am patit odata.si acum cateva zile am intrat pe mess el era dar nu zicea nimic am zis "hai sa-i zic eu ceva"am vorbit vreo 10 min,mi-am dat seama ca are ceva l-am intrebat si mi-a zis ca e nervos, i-am zis atunci ca-l las. apoi am mai intrat odata pe mess si la fel nu zicea nimic. la un moment dat m-am enervat si l-am intrebat asa la misto "tot nervos "si el a zis nuuu, dar se duce pana nu mai stiu unde iar eu am zis ok doar intrebam ca oricum ieseam.si a iesit el inaintea mea de pe mess.atunci i-am lasat un msj pe facebook "daca nu aveai chef sa vorbesti puteai sa spui, intelegeam".si de atunci de 4 zile adica nu am mai vorbit deloc.nustiu am gresit eu? ma deranjeaza intr-un fel si nu stiu de ce? noi nu suntem din acelasi oras, dar am vorbit sa ne intalnim la facultate.chiar mi-a zis ca ar trebui sa stam odata de vorba sa-mi spuna mai multe(vorbeam atunci de relatii si chesti de genu)mereu imi spunea sa am grija de mine si chesti.si acum nu mai e nimic.am gresit eu si daca da ce ar trebui sa fac ca sa "repar" totul? multumesc
dau funda +vot.

Răspuns Câştigător
| Patricia96 a răspuns:

Nu e vorba de asta!
toti ave pase proaste in viata si nu avem chef de nimeni care sa stea pe capul nostru.Eu ma cunosc pe mine!
SA-TI SPUNA MAI MULTE? HMM. Oare ce? pai ca te place si sa-ti spuna despre el ..sunt sigura
asa ca nu fi stresanta si suparacioasa..ci intelegatoare si ascultatoare

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Din cauza unui dobitoc vrei acum sa dai cu piciorul la ceva (potential) frumos?
Ai fost, scuza-ma, proasta ca te-ai incurcat cu ala, fa bine si invata din greseli ca sa nu le repeti. Dar nu este cazul ca dintr-o experienta nefericita sa te transformi intr-o nesuferita, nici sa ii consideri pe toti barbatii ca sunt porci.

| Lexy ♥ a răspuns:

Probabil te-a placut si daca a vazut ca tu nu ii dai nici un semn cum ca il placi, si esti rece cu el a zis sa inceteze cu chestia cu vorbitul cu tine ca sa nu se ataseze mai mult de tine. Poti sa ii povesteste de ce te-ai comportat asa cu el si ce ai patit in ultima ta relatie.(cu totate ca nu merita sa te poti mai rece cu el din cauza fostului in fond el nu are nici o vina)... poate o fi patit ceva si de aceea nu ti-a rapuns...sau are o noua prietena. Vorbeste cu el si intreaba.l de ce se comporta asa si spune-i din ce cauza ai fost mai rece cu el.Bafta!

| PheshteooGabriela a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca ar trebui sa vorbiti, iar el sa nu fie nervos, si sa il intrebi ce e cu el, de ce s-a schimbat( ma refer la faptul ca inainte vorbeati si acum nu) si ai mai putea sa il intrebi daca e suparat pe tine, sper ca sfatul meu sa te ajute si... poate daca totul o sa mearga bine intre voi si poate veti avea o relatie...eu vrea sa va spun sa va iubiti mult si sa va tina ( daca o sa aveti o relatie). happy