| AlEKiD a întrebat:

Bunaaa! Am varicela si sunt in ziua a-7-a si peste 7 zile am ziua de natere a celeie mai bune prietene credeti ca as putea sa ma duc la ziua ei? Imi va trece pana atunci? Oae o sa se mai vada bubele? Scz categoria stiu ca este foarte vizitata Fundaaaa

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Da, vei putea merge, la 14 zile de la debutul eruptiei nu mai esti contagioasa.

8 răspunsuri:
| andru8700 a răspuns:

Ce varsta ai, daca ai pana in 10 ani te tine 2 saptamani, daca ai peste te tine minim 3 sapt.Eu am avut anul trecut, aveam 13 ani si m-am tinut 3 saptamana. jumate, dar nu iti spun cum aratam in a2-a saptamana. Daca inca mai ai bubite pe fata nu te duce,si apropo@janggeum eu am luat de la fratele meu, iar eu am fost plecata doua saptamana. cat a avut el, iar in a3-a saptamana. mi-a dat.

| Măduleţu a răspuns:

Dacă ai intrat în perioadă de sf. a varicelei bubele nu o să ţi se vadă rau, dar totuşi se vede cât de cât, în orice caz poţi să te duci liniştit după ce întrebi părinţii sau medicul happy.

| Adelina_3827 a răspuns:

Da sigur ai putea sa mergi! Nu se mai ia dupa o saptamana

| janggeum a răspuns:

Stiu ca dupa o saptamana nu mai poate sa ia nimeni, deci ai putea sa te duci. vorbeste si cu mama ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am facut niciodata dar aprox peste 10 zile poti iesi din casa big grin pana atunci nu pentru ca se va raapandi plusc ca pana atunci trebuie sa stai in casa:SD

| AlEKiD explică:

Eu am 11 ani dar i-am implinit acyum o luna

| AlEKiD explică:

Da dar bubele o sa se mai vada?

| Alinush_6580 a răspuns:

Da eu cred ca ai putea! nu se mai ia stai linistita:*