| anonim_4396 a întrebat:

Am varicela de cateva zile. Stiu ca nu am voie dulciuri. Stie cineva cat nu am voie dulciuri pana imi ies toate bubele sau pana imi trece de tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sHd007 a răspuns:

Pana iti trece de tot. Dupa ce ti-a trecut de tot poti manca dulciuri.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cine ti-a spus ca nu ai voie sa mananci dulciuri? Ai voie sa mananci orice, cu preponderenta insa fructe si legume proaspete pentru aport de vitamine. Acestea te vor ajuta sa treci peste boala mai usor.

| Raniia a răspuns:

Pana scade febra trebuie un regim alimentar usor:fara condimente si muraturi,in schimb trebuie multe lichide, supe, piure de cartofi; daca febra cedeaza regimul alimentar este normal dupa varsta si preferinte.

| denisuk12 a răspuns:

E c**t eu am avut varicela si pojarel(da nu amandoua in acelasi timp) si am mancat tot ce am vrut si nu am murit. Poti manca dulciuri big grin

| Vasile_Stefy_1985 a răspuns:

7-10zile