| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaahappy. dau fundalove struck.am mare nevoie d ajutorcrying. am un prieten d un an si cateva luni.mama stie ceva despre relatia asta da` nu prea multesad. cand ii spun sa ma lase sa il aduc acasa sa il cunoasca zice ca nici nu vrea sa audasad. nu ma lasa sa merg in nici un loc cu elsad. nici nu vrea sa audasad. eu am fost la el acasa, dar fara stirea mamei, si parintii lui s au purtat f frumos cu minehappy.
cum sa o fac p mama sa inteleaga ca am crescut?
cum sa o fac sa accepte ca am un prieten?
multumesc mult:X

Răspuns Câştigător
| andradat a răspuns:

Comunica cu ea, spune'i ce ai pe suflet. Si daca asta nu merge, parerea mea, ce conteaza? Trebuie ea sa stie? Oricum te afli la varsta in care esti certata cu parintii, ti se pare ca ei vor sa iti faca rau, nu te inteleg si asa mai departe. Tine minte ca parintii iti vor binele. Dar nu uita inca un lucru, ei au o varsta, ei au crescut diferit, vremurile erau altele si de aceea le este greu sa accepte ca tu la varsta ta, deja ai prieten.
E ceva normal. Oricum, nu trebuie ea sa afle, tu zi ca ea si fa ca tine. O sa vina si clipa in care isi va dori sa il cunoasca, si atuncia il vei prezenta. happy Succes pupici si nu iti mai fa griji ca nu are rost. Bucura'te ca stie macar adevarul si fii multumita ca nu traiesti intr'o minciuna. happy

4 răspunsuri:
| jolie a răspuns:

Mai asteapta putin timpul le rezolva pe toatewinking

| ladygaga a răspuns:

Eu cand vreau s`i spun ceva mamei important sau o veste la care ar putea sa ramana straight face caut o zi cand e mai bucuroasa, fericita, linistita, relaxata, cand glumeste.

Poate tu i`ai spus de prietenul tau si ai prins`o cand era mai suparata sau poate nu trebuia sa-i spui inca.
Mai intai sa-l cunosti mai bine, eu una nu i`as spune mamei pentru ca stiu ca nu ar fi de acord.

| MeduzaInaripata a răspuns:

In primul rand depinde si cati ani ai. In al doilea rand, nu te duce undeva fara sa stie parintii- nu stii niciodata ce se iveste! Spune-i ca trebuie sa discutati serios despre acest lucru, si cu calm si diplomatie ii spui ce simti pentru el si care este relatia dintre voi doi. Ai grija ca in ziua respectiva mama ta sa fie mai calma, relaxata, bucuroasa, in apele ei. Mult succes!

| crisstzik a răspuns:

Si eu am o relatie de un an si ceva, dar mama nu e de accord...nu a fost si nu va fi niciodatacryingcryingsadcryingcryingcrying...am incercat sa-i explic dar nimic. Nu am reusit sa o convingsad si nu cred ca voi reusi vreodata.(desi am app 20 de anisad). Am o relatie pe ascuns ne iubim f mult.Nu iti doresc o relatie in minciuna si intalniri pe ascuns(desi sunt frumoase intalnirile:X). Incearca sa vorbesti cu ea sa-i explici poate te intelege.

Mult succes:*:*:*