| fuckyea a întrebat:

Bunaaa la totii. sunt o fata si am 12 anii am avut un iubit de varsta mea da s-a despartit de mine din cauza ca era gelos! si cand prietenele mele il intrebau dc eragelos el zicea ca m-a vazut saruntanduma cu "fostul iubit" pe care l-am folosit tot din cauza acelui baiat. acum el zice ca ma uraste dar de fiecare data in timpul orele il vad cum se uita la mine sau imi zambeste. nu stiu ce sa fac. adica incerc sa-l uit dar a foste bine cand am fost cu el, dar din pacate totul sa destramat! ce sa fac. sa mai incerc sal recuceresc sau nu sau cum sal recuceresc. (nu vreau sa par o obsedata

9 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

In primul rand nu a fost frumos ca l-ai folosit pe fostul iubit doar ca sa-i distragi atentia acelui baiat, puteai sa aplici alta tactica, dar nu una in care sa ranesti pe ceilalti, fara suparare, dar e josnic. Oricum, esti tanara, vei invata din greseli. Sfatul meu ar fi sa fii din nou impreuna cu el, daca te placve si daca si tu il placi, atuncea ar putea deveni totul bine intre voi, iar tu ar trebui sa-i dai motiv sa nu mai fie gelos, sa-ti dovedesti loialitatea fata de el. Mult succes draguto!

| fabiola a răspuns:

Eu zic sa-ti vezi de scoala la varsta asta, sa inveti sa scrii corect! Toate la timpul lor!

| virusake a răspuns:

Daca tu la 12 ani ai astfel de probleme e de rau...

| Woodenpints91 a răspuns:

Gelos...pe ce? Pe degetul cu care dorminoaptea în gură?

| MishuD a răspuns:

Ai 12 ani, chill out. Mai copilareste putin ca ai vreme apoi de joaca cu cupidon. Mai bine mergi cu copii si te dai cu sania. Cred ca e mai placut decat sa pierzi vremea gandindu`te la saruturi/ baieti si alte lucruri inutile la 12 ani happy

| Voledar a răspuns:

Esti c***v de mica, cel mai bine ar fi sa stai in casa sia sa nu mai incerci tu sa faci lucruri de oameni mari...mai asteapta pana pe la 16 chiar 17 ani si poate atunci o sa intelegi ce inseamna sa ai un iubit si poate o sa stii sa te porti... daca nu o sa intelegi nici atunci mai asteapta mult si bine pana o sa intelegi(80-90ani)

| oananecula a răspuns:

Daca te-ai sarutat cu fostul iubit esti o... adica inseli dupa ce baiatul chiar te iubea ar trebui sa-ti fie rusine ***** ce esti

| andreea6 a răspuns:

laughing cred ca ar fi cazul sa mai copilaresti.la 12 ani problemele tale nu ar trebui sa fie astea

| sie9may a răspuns:

Fai ceva frumos cu gurita cai trecewinkinglaughing)