| Monicccaa a întrebat:

De ce fostul meu iubit nu mai tine legatura cu mine dar cu celelate foste ale lui da? Cand ne-am despartit nu ne-am certat. Si cand ma vede se rusineaza.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E cam prost omu

| SG1995 a răspuns:

Aici ai doua alternative:
Te uraste (desi nu vad de ce s-ar rusina), sau mai simte ceva pentru tine (alternativa foarte probabila).

| PersonajFictiv a răspuns:

Mie personal, mi se pare de rahat sa tin legatura cu fosta,nu vad niciun sens in a face asta.

Dar depinde ce interese ai pana la urma,daca vrei sa o mai tii acolo ca deh,poate intr-o zi vrei sa ti-o tragi cu ea,iar aia o sa fie disponibila,cunoscandu-te si avand incredere in tine si ceva amintiri,posibil sa iti iasa schema.

Cu tine nu mai vorbeste pentru ca inca nu a trecut peste,iar el vrea sa treaca peste si vorbind cu tine i se ingreuneaza situatia.
Poate o sa mai vorbeasca cu tine cand nu o sa mai contezi ca iubita.
Daca nu vrei o relatie cu el, lasa-l in pace.
Probabil ti-a ranit orgoliul si te-ai simtit 'mica' pentru ca nu te baga si pe tine in seama cum o face cu altele ca e ceva in neregula cu tine, dar nu e nimic in neregula, doar ca vrea omul sa treca peste, ori. poate se simte ranit prea tare incat vrea sa se razbune intr-un mod si o face folosind indiferenta.
Puteai sa zici si tu totusi motivele din cauza carora v-ati despartit, stii tu, ne-ar ajuta mai mult
Greu tare, nu?

| Victoria18 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim noi. Asta depinde de trairile tale cu el.

| AndreeaAndreea55 a răspuns:

Pai poate ca relatia voastra nu a mers asa cum vroia el, poate ca inca tine la tine si de aceea nu vb cu tine. Asta e singurul motiv pentru care se comorta asa, sau ai facut tu ceva de care sa nu iti dai seama... poate la ranit.