| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa. O sa va spun povestea pe scurt.
Îmi place de un băiat de câțiva ani, dar el nu știe asta, nu i am recunoscut și nici nu I am dat de înțeles.
Suntem în același grup de prieteni.
El recent s-a despărțiț de iubita lui, iar de atunci parca ne înțelegem mai bine, parca ar da semne și el ca ma place, vorbim în fiecare zi, ne luam în brate când ne vedem și asa mai departe. Eu nu cred prea mult în semnele astea, pentru că am mai avut asemenea antecedente și înainte sa și facă o relație. Când el s-a cuplat cu aceasta fata, am fost daramata pur și simplu.
Iar acum sa aud ca fosta lui ar vrea sa se împace cu el iar eu am prins iar sentimente pentru el. Ma aflu intr o situație foarte nasoala și pur și simplu nu știu cum sa o mai gestionez.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evita grupul si pe acest tip, si vei fii mult mai bine.
Nu te baga in realtie cu el acum, fiindca vei fii doar un tampon temporar, pe care-l va arunca imediat cum isi gaseste alta iubita.

| VoidEternal a răspuns:

Ce ai de pierdut daca ii spui că ai sentimente pentru el?