| miriionescu22 a întrebat:

Bună. Am și eu vesnica mea problema.
Îmi place de un băiat de ceva timp, foarte mult, el nu știe asta.
El și-a făcut o relație, nici cât timp a avut relație nu am putut sa-l uit, pentru că îl vedeam peste tot, ne întâlneam peste tot și asa mai departe.
S-a despărțit de iubita lui, iar eu am prins speranțe din nou.
Ideea e ca de când nu mai are relație, noi ne-am comportat diferit. Adică ne luam în brate, vorbeam zi de zi și bineînțeles ca am prins iar sentimente. Din partea lui sunt conștienta ca nu este nimic, la el a fost mai mult un fel de pansament, sa uite de fosta.
Acum partea cea mai interesanta este ca am auzit ca fosta lui ar vrea sa se împace și pur și simplu am fost daramata pentru ca știu ca el ar accepta cu siguranta. Când era în relație cu ea, începusem sa accept asta și îmi mai trecuse, dar acum nu stiu cât de bine o sa pot trece peste în cazul în care se împacă. Cea mai mare frustrare a mea e și ca și el dădea semne, nu neapărat ca ma place, dar erau niște semne.
Acum eu deja am început sa ma îndepărtez când am auzita asta, pentru că nu vreau sa sufăr și mai mult atunci când se vor împacă.
Eu v-am spus povestea mea pe scurt și vreau sa aud care e părerea voastră și ce ar trebuie sa fac în aceasta situație.

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incepi sa-l ignori. Din ceea ce spui tu, i-ai dat cam toate semnele ca ti-ai dori sa fii cu el, deci e clar ca el nu isi doreste sa fie ceva intre voi. Daca-l ignori, exista posibilitatea ca brusc sa-si doreasca sa fie cu tine...iar daca nu, nu pierzi nimic, pentru ca oricum nu l-ai fi avut niciodata, dar macar iti protejezi orgoliul. Nu-ti face deloc bine sa bati la porti inchise.

| Violleta2022 a răspuns:

Este mare pacat ca esti inca incapabila sa intelegi ca nu poti sa fortezi pe nimeni sa te placa, daca persoana respectiva nu simte nimic pentru tine si nu te place.

Sfatul meu este: sa intelegi odata ca dragoste cu sila nu se poate si sa-ti vezi de drum, cautand un alt baiat, care sa te placa si el, fiindca acesta nu va fi niciodata al tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă rezum la atât: "Nu poți forța un om să te placa, Nu ești binevenit, pleacă".

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Doar se joaca cu tine, din moment ce " azi îți dau semne, mâine pa", probabil era și clar de la o posta ca îl placi.
Renunță, ca nu are rost, mai sunt băieți pe lumea asta.
Și da, doare al naibii de tare faptul ca o persoana nu te place reciproc, dar asta este viata, la momentul potrivit o sa dai de persoana care trebuie și totul o sa se schimbe.