| honeygirl a întrebat:

Salut pai sa va spun povestea mea si sa va dati toti cu parerea! eu am o prietena cu care sunt de 9 luni! acum ea e plecata in alta tara la tatal sau.acolo mai e un baiat cu ea de care mia recunoscut ca ii place. bun ne-am despartit pe motiv ca am vorbit urat cu ea, ea ma iertat si intre timp s-a schimbat, i-am dat o sansa de cateva zile sa se schimbe inapoi cum a fost iar ea intre timp sa cuplat cu baiatu ala! ea imi spune ca nu sau tucat niciodata si ca ma iubeste... dar nu vrea sa se desparta de el si sa se impace cu mine pana nu pleaca el inapoi in romania asta fiind peste 3 zile.si 3 zile mai ii cu el, in total au fost 4 zile impreuna ea spune ca sa nu fie nesimtitta de aia nu se desparte de el ca as stat prea putin cu el.eu cred ca daca ma iubea o termina cu el pe loc chiar daca eu am vorbit urat cu ea. voi ce credeti? ii clar ca nu ma mai iubeste? ce ar trebui sa fac? sa o las in pace... ei nu se pot intalni pentru ca sunt foarte departe unu de celelalt doar acum cat sunt in tara aia se pot vedea. dupa aia nu mai. ce ar trebui sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| Anonima3127 a răspuns:

Si tu mai stai pe ganduri sa o ierti? Ca i`ai vorbit urat, a fost motiv de despartire, dar ca ea te inseala, mai stai pe ganduri daca sa o lasi sau nu.straight face Bine a zis cel care a zis ca dragostea e si oarba si surda straight face. Ce mai conteaza cat timp a fost impreuna cu baiatul ala, TE`A INSELAT! Daca ea a fost in stare sa faca asa ceva, poate nici nu tine asa mult la tine. Oricum, nu trebuie neaparat sa tii cont de sfaturile noastre, tu stii mai bine ce sa petrecut intre voi, si ce fel de relatie aveti, dar ar fi cazul sa stai si sa te gandesti serios.Nu uita, daca a facut`o odata, o mai poate face si altadata.straight face

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi tu i-ai vorbit urât pentru că ai aflat că te înşeală. Şi tot ea se desparte de tine şi se supără la faza asta?
Şi, colac peste pupăză, îşi freacă cucu' de tine pe faţă şi te înşeală şi îţi recunoaşte că eşti varianta ei de rezervă şi tot tu îţi pui problema dacă te mai iubeşte?!
Revino-ţi la realitate! Nu te-a iubit niciodată, nu te iubeşte şi e irelevant dacă te va iubi vreodată.
Ea te înşeală şi tu o mai vrei? Nu este!
Las-o-n pace! Dacă vine ea înapoi la tine, nu o primi!
Salut!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Isi bate joc de tine, pe fata!

Ce ai putea face? Da-i papucii!

| Snow a răspuns:

Eu ca fata raman surprinsa.Deci tu o iubesti sa inteleg. V-ati despartit pentru ca ai vorbit urat cu ea dar ea s-a combinat cu altul si cand va impacati ea spune ca nu poate sa se desparta de el pentru ca ea sa nu para nesimtita. Dar ea nu se gandeste ca odata cu trecerea timpului te face si pe tine sa suferii si pe baiatul ala care probabil va vrea sa investeasca sentimente pentru ea sau poate chiar a inceput.Sunt de parere ca ar trebui sa o lasi sa vezi ce vrea de fapt si apoi tu singur sa stai sa analizezi situatia, sa reflectezi asupra lucrurilor care nu ti-ar face rau si daca ea este unul din lucrul care continua sa iti faca rau mai bine sa renunti.

| Ghita_9968 a răspuns:

Cred ca raspunsul lu' Rocsy e cel mai bun!winking

| bortapetre a răspuns:

Daca crezi ca nu t mai iubeste nu stiu ce rost ar mai avea relatia dintre voi acum u sti ce vrei sa faci