| GeorgiSiAtat a întrebat:

Bunaaaa.marti ma asculta la istorie si am 3 pagini de invatat. e bine daca ma apuk de azi (sambata) de invatat? si daca da care sunt orele in care retii cel mai repede? gasisem eu odta pe net.Si mai e o problema.marti e concursul acela Smart la romana iar noi avem istorie a3a ora si imi e frica sa nu ma asculte degeaba.Stie cineva la ce ora este acest concurs? si daca este chiar in timpul orei de istorie ce pot sa fac? sa ii soun lu` doamna sa ma asculte repede apoi saa plec jos la concurs? fundita scuze categoria

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Da, cu cât te apuci mai repede, cu atât vei avea mai mult timp să memorezi şi astfel vei fi mai eficientă. Teoretic, cele mai potrivite intervale de studiat sunt 8.00 - 11.00 şi 18.00-21.0, însă asta poate depinde de bioritmul fiecărei persoane.
În legătură cu istoria, este necesar să te asculte marţi? Poate poţi amâna ascultarea, astfel încât să fii prezentă şi la concurs.
Mult succes!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Eu invat seara apoi ma pun in pat si dorm
Dimineata cand ai sa te trezesti ai sa vezi ca ai sa stii tot.
pa si succes :*!

| Lollipop_2029 a răspuns:

Dimineata inveti mult mai repede decat seara. mai ales daca ai in camera o atmosfera cat mai nestresanta, linistita, fara televizoare sau calculatoare aprinse(chiar daca sunt date pe mut tot deranjeazawinking ) si sa stai cat mai comod. happy parerea mea. eu asa invat. si reusesc la teste. mai ales la istorie tongue ( nu uita ca atunci cand inveti sa nu te gandesti la ce ai mai facut tu azi sau cu ce te imbraci maine etc etcchatterboxlaughing asa nu vei reusi sa inveti nici in 3 zilelaughing )

| GeorgiSiAtat explică:

Stiu da problema e ca ma askultat odata si am luat primul si singurul meu 4.si evident acum trebuie sa iau in 10.ma iertat doamna odata.deci trebuie sa invat.Asta e.

| sdasfgasgaads a răspuns:

Pai dimineata inveti cel mai bine...

| piitiica a răspuns:

Eu zic sa nu inveti, istoria a nasoala straight face