| kiss99 a întrebat:

am de invatat la istorie pentru un concurs pana maine(vineri) patru pagini fata-verso. Cum as putea retine mai usor si mai repede?
P. s: cine are chef de gluma si de baza si nu e serios mai bine sa nu se oboseasca sa scrie...

14 răspunsuri:
| Fineness a răspuns:

Daca nu stii cum sa inveti la istorie, de ce naiba te-ai mai dus la acel concurs?
Istoria e foarte frumoasa daca ai rabdare, un strop de imaginatie, curiozitate si iti plac detaliile.Imagineaza-ti ca pe o povestire frumosa, viseaza acele pagini in imagini si vei vedea ca pana la urma vei retine foarte usor.
P.S:Nu te mai gandi la numarul de pagini, ci doar analizeaza si bucura-te in acelasi timp de fiecare cuvant.
Bafta la acel concurs si sa iei un premiu cat mai mare!

| mishuzuchan a răspuns:

Acum e seara invetzi sau mai bine tocesti si maine dimineata te scoli cu vreo ora inainte si repeti lectia asa vei avea mintea limpede si vei retine mai usor ^^ eu asa fac si iti pot garanta ca merge te pup si succes la invatat

| kiss99 explică (pentru mishuzuchan):

Si eu te pup...si mersi!

| kiss99 explică:

Nu vreau sa se supere pe mine cei care nu au loat funda...toate rapunsurile sunt bune dar m-am luat dupa numarul de fundite si cel care a avut cele mai putine fundite a primit si o funda de la mine.

| TheOddGamer a răspuns:

Ti-as spune sa citesti sau sa scrii iar apoi sa te apuci de invatat, ca iti intra mai repede in cap! fundita?

| kiss99 explică (pentru TheOddGamer):

M-am apucat sa scriu si sa citesc dar intrebarile sunt despre Jocurile Olimpice, ceea ce tin de greci, care au nume foarte ciudate si greu de pronuntat si de retinut.

| TheOddGamer a răspuns:

Ori citesti ceva despre greci, ori te duci si te culci mai devreme si maine vei fi in forma vei vedeawinking

| kiss99 explică (pentru TheOddGamer):

Cred ca o sa fac ce ai zis tu si mishucuchan...va multumesc amandurora pentru sfat...va pup!

| mishuzuchan a răspuns (pentru kiss99):

Iti tin pumnii pentru concurs ^^ sa castigi premiul 1 te pup si ca sa nu ma lungesc mai mult inca odata succes ^^

| kiss99 explică (pentru mishuzuchan):

Mersi!

| TheOddGamer a răspuns:

Bine!

| IanSomerhalder a răspuns:

Da-te cu capu de peretilaughing

| clau1 a răspuns:

Da sunt greu de invatat dar daca te straduiesti poti retine.Sau poti cumpara centrum-ajuta mintea pentru a invata mai usor-