| Carlamonicaanghele a întrebat:

Buunaahappy
deci.sunt noua in scoala.sunt a 7-a.
Am pus acum 3 zile ochii pe un baiat super dragut.
ai intrebarea mea e... ce sa fac sa ma remarce.sad

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Ai putea încerca să descoperi dacă aveţi prieteni comuni. Dacă da, i-ai putea ruga să îţi facă cunoştintă cu el. Dacă însă nu e cazul, găseşte un moment în care te afli prin preajma lui şi întreabă-l, de exemplu, unde e laboratorul de fizică. Ar fi un motiv bun ca să intraţi în vorbă.
Însă să ştii că trebuie să ai în vedere şi vârsta lui. Dacă e la liceu, atunci va fi ceva mai greu să te faci remarcată, mai ales că aveţi alte viziuni. Dacă e încă în gimnaziu, poate ai avea o şansă. Important e să pretinzi că eşti neştiutoare şi să îţi ascunzi sentimentele pentru el. Îmi imaginez că e greu, dar dacă îţi doreşti într-adevăr asta, poate vei avea o şansă.
De asemenea, ai mai putea încerca să îl adaugi pe Facebook sau pe Messenger şi să discutaţi acolo.
Baftă!

| Narfundo a răspuns:

hee hee incearca sa comunici cu el.Ti-se pare atat de complicat, atat de imposibil si greu? Mama ei de viata

| giuly a răspuns:

Lipeste'ti pene pe fund si danseaza rumba pe acoperisul scolii.

| AlexandraCroft a răspuns (pentru giuly):

rolling on the floor)))) foarte tare!

| Bratzz a răspuns:

Giuly e pe sistemm laughing. Acuma sa trecem la problema ta. Pentru a te remarca intra in vorba cu el. Fi cat mai cocheta, ingrijita si vorbeste cat mai calm astfel incat sa nu sa se cunoasca ca ai emotii. Intra treptat in vorba cu el happy :* puuup si bafta happy

| xDreamGirlx a răspuns:

Draga,fa-ti curaj si vb.cu eltonguenu rezolvi nimic daca doar stai si-l privesti.crede-ma.incerca sa aflii cum este el.si gaseste un subiect potrivit pentrudiscutiehappySuccestongue

| xDreamGirlx a răspuns:

Marius.serios?laughingsa-l sarute pur si simplu?:-s.ca acela s-o creada vreo obsedata. fata draga, nu incerca astawhistlingphbbbbt

| Marius_4666 a răspuns:

Pai. baga-te cu el in seama si cand crezi ca e momentul oportun sarutal pe neasteptate big grin