| LittleRed a întrebat:

Ca de obicei intru in probleme. Deci...
Ador un baiat atat de mult incat ma ranesc singura (fizic. Gen : ma tai pe maini, ma trag de cap, dau cu pumnii in pereti etc). Sunt atat de disperata ca atunci cand plang noaptea inchid usa de la camera parintilor mei si sa duc in balcon ca sa nu ma auda cat de tare pot plange. Baiatul asta e cu o fata si mi se rupe sufletul cand stiu ca candva a fost doar al meu si acum se saruta in fata mea cu ea. Am dat destule motive ca sa vada ca il plac, dar totusi nu isi da seama si simt ca mor. Suntem prieteni foarte buni chiar si dupa despartire, insa de 2-3 zile de cand e cu fata aia nu mai sta cu mine ABSOLUT DELOC. Parca mi-am prins sufletul in portiera. Mie dor de el si de abia vorbim pe mess. Ne mai batem in joaca si ne mai tachinam si cand mai trece pe la mine (cand ai mei nu sunt acasa) am o rigla si ma bate cu ea. Ma rog..nu ma batelaughing. Imi da cu ea peste fund sau mi-o baga pe sub sutien sau cand fug dupa el si ajunge intr-o infundatura(adica langa pat) ma impinge si cad pe pat si ma simt atat de ciudat (am 13 ani! Nu avem cum sa facem sexlaughing ). Si intr-o zi m-a facut urata si proasta si in mai multe feluri si m-am prefacut suparata si m-a luat in brate si dupa ce mi-a dat drumul m-am intors cu spatele, iar el s-a lipit cu spatele de mine si statea cu capul pe capul meu si din nou imi batea inima ca motorul unui tractor.Si seara cand l-am intrebat daca e adevarat a zis ca nu, ca sunt draguta si ca am ochi frumosi si ca am un par dragut si toate cele. Si cand ma intindeam pe jos se punea si el intins langa mine si imi dadea palme in stomac in joaca si eu ma gadileam. Si mereu radem impreuna si l-am intrebat ieri seara daca ma place si a zis ca nu. Si simteam cum mi se intepau lacrimile si ma strabateau fiori prin tot corpul. Deci nu mai suport. Mereu am tendinta sa fac lucruri sinucigase si in fiecare noapte simt cum ma doare inima si plang si simt ca am sa mor din cauza asta. Sper ca ati avut rabdare sa cititi tot. Va rog ajutati-ma! Pur si simplu nu mai pot!

Răspuns Câştigător
| ToniBoai a răspuns:

Uite. Stiu ca acum ti se pare imposibil dar nu te mai gandi la el. Daca un baiat nu te place, E PIERDEREA LUI. Nu iti pierde increderea in tine nici daca vin toti baietii pe care ii cunosti si te fac urata. Nu mereu frumusetea interioara conteaza ci si cea exterioara. Oricum, daca faci asa ceva pentru un baiat. Meriti mult mai mult decat unul care sa iti spuna ca nu te place dar sa te amageasca cu lucruri care iti dau de inteles ca o face. Sper sa incetezi cu aceste gesturi deoarece si eu am trecut prin asta, chiar daca sunt baiat si nu ajuta la nimic, m-am distrus singur, iar acum, intr-un sfarsit am gasit o fata care ma iubeste pentru ceea ce sunt, asa o sa gasesti si tu un baiat care sa te iubeasca cu adevarat, nu unul care sa isi bata joc de tine sau unul care vrea sa te aiba in pat dupa prima saptamana. Mult, mult noroc in dragoste! P.S. : Iti promit eu ca vei gasi intr-un sfarsit baiatul care va stii sa te iubeasca.

6 răspunsuri:
| Neinteresantul a răspuns:

Da-mi add la pe mess, voi incerca sa te ajut. Nu ma voi da la tine sau altceva, cum probabil cred alte persoane ca fac pentru ca ti-am dat id-ul. ID: neinteresantul

| LittleRed explică (pentru Neinteresantul):

Daca ar fi si valid id-ul...laughing

| Neinteresantul a răspuns:

Este happy Mai incearca, poate n-ai scris bine

| Oana92 a răspuns:

Singurul meu sfat este sa te duci URGENT la psiholog, inainte sa faci ceva pe care sa nu mai apuci sa-l regreti. Sincer, de baieti e plina lumea si tu ai o singura viata. Esti mult prea mica sa te gandesti la moarte si sa incerci sa te sinucizi. Faptul ca iti face placere sa te loveasca, ca incerci sa te tai nu e deloc ok, mai ales pentru varsta ta. Gandeste-te ca sunt altii de varsta ta care ar da orice sa mai traiasca macar o zi. Nu-ti irosi viata plangand dupa cineva care nu merita, o sa primesti destule motive de la viata(ca noi toti de altfel ) sa plangi cand mai cresti si atunci lucrurile astea o sa-ti para nimicuri. Mergi la un psiholog sa te descarci, sa inveti sa te accepti, sa nu-ti mai faci rau si sa treci peste aceste probleme. Multa bafta!

| Maya2014 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu o buna prietena, daca ai asa ceva.In momentele astea ai nevoie de o imbratisare sincera si de o vorba buna. Daca dupa un timp observi ca lucrurile se agraveaza iti recomand sa mergi la un psiholog, nu e de jucat.

| RamboBike3 a răspuns:

Hey prima data nu te taia pe vene ca si eu asa am facut di nu are rost si eu am 13 ani si inca se mai vede urma de la taiatura.Si eu am fost intr-o situatie de asta si crede-ma stiu cum e dar sunt sigura ca el inca te iubeste daca ati fost impreuna s-a combinat cu fata aia sa te uite pe tine. Dar crede-ma in mintea lui mai sta gandu sa se impace cu tine. Daca mai trece poe la tine cand nu is parinti tai acasa si va jucai asa incerca sa te asezi intr-o pozitie fata in fata cu el si sarutaltongue Si vezi ce iti zice. BAFTA.