| anonim_4396 a întrebat:

Ca fata, ai iubi o persoana de sex opus cu probleme de greutate? ai putea sa ai o relatie cu o astfel de persoana?

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Lasa ca il antrenez eu, scot untul din el.
oricum, hai sa fim seriosi, aspectul fizic conteaza, degeaba o dam din colt in colt.
si pentru a avea incredere in el insusi, trebuie sa se ocupe de problema sa, inainte sa aiba o relatie, pentru ca anumite impedimente pot aparea (probleme cu increderea in sine si nu numai).
orice este posibil, daca tii cu adevarat la trupul tau, si cu eforturi in plus si ambitie, si mai ales placerea de a face sport, se rezolva si problema greutatii.
as iubi o persoana care nu se neglijeaza si care este constienta de o anume problema cu silueta, facand ceva in acest caz.
si l-as ajuta si eu cu ce pot, dar nu vreau sa-l imping de la spate.
nu am vorbit de sentimente, bla bla, am vorbit strict de problema greutatii.

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E adevarat ca ochii sunt primii care aleg, dar ca sa ajungi sa iubesti, trebuie sa cunosti sufletul si mintea celuilalt.
Asa ca, atat timp cat baiatul are un suflet mare si minte in cap, kilogramele n-au nici o importanta, in definitiv o problema nutritionista se rezolva in cel mult 6 luni, o inima ranita, insa, niciodata!

| Timmotey a răspuns:

Depinde mult de cealalta persoana si ce crede ea

| VadTot a răspuns:

Ca Fata ori ca baiat Cred ca pentru fiecare exista cate un criteriu dupa care se ghideaza Fiecare cu preferintele lui si ceea ce i place si ce nu! Nu poti spune concret ca o fata sau un baiat Nu ar putea iubii ce pe tine te macina. ..Deci fiecare cu preferintele lui ok?

| whoocares a răspuns:

Pai parerea mea este ca depinde de fata. din punctul meu de vedere nu frumusetea este principalul criteriu in alegerea unui partener. Conteaza putin si ce gandeste, ce vrea, cum se poarta..nu doar felul in care arata sau numarul de fete care sunt moarte dupa el. Eu personal asa cred. si merg pe principiul " frumusetea'i trecatoare", insa sunt multe alte fete care vad numai " patratatele, muschi si evident bani"...

| Crocaa a răspuns:

Se zice ca dragostea e oarba si ca sa-ti raspund la intrebare, probabil ca si eu as putea sa am o relatie de genul, poate pentru ca atunci cand te indragostesti nu mai vezi, nu mai auzi si nu-ti pasa ca e gras/urat/prost. Da, e greu de inteles dar asa e dragostea, niciodata nu stii de cine te indragostesti, e sentimentul ala superb si pur si simplu nu-ti pasa de ce zice lumea.Probabil majoritatea sunt de parere ca asa ceva nu se poate, dar cu siguranta exista deja cazuri din astea si nu putine.Am un amic foarte de treaba care are probleme de greutate, dar caracterul lui deosebit si inteligenta compenseaza acest lucru.Sunt si ei oameni la fel ca noi, este normal sa se indragosteasca si sa primeasca iubire, atata timp cat sunt sanatosi dpdv mintal.

| Șâret a răspuns:

Atracția fizică e esențială la început, dar asta nu se referă la corp neapărat.Fizionomie, ochi, zâmbet...toate contribuie câte puțin. Dar apoi, după ce apar sentimentele, nevoia de atracție fizică dispare, pentru că este practic înlocuită de calitățile care insuflă, de fapt, adevărata iubire.Deci, în principiu, de ce nu?

| Cristina45 a răspuns:

Da.

| anonimbay a răspuns:

Eu SUnt fata, Si Sincer iti SPun ca nu mar deranja infatiSarea baiatului daca eu il plac nu conteaza parerea celorlali, pana la urma SI ei Sunt oameni, au Suflet, SI Stiu SA iubeaSca mai frumoS ca cei,, perfecti,,winking

| Azµre a răspuns:

Din pct meu de vedere ca baiat zic ca da se poate. Prietena mea iti raspunde astfel la intrebare si iti spune ca nu conteaza atata timp cat exista iubire si intelegere, si ca poate persoana aceea in timp ar putea depasi aceste probleme cu ajutorul acelei persoane de sex opus.

| BlueBird05 a răspuns:

Daca iubesti acea persoana si te intelegi cu ea nu mai contaza trasaturile fizice.happy

| Antonima19 a răspuns:

Kategoric. Nu...Eu sincer urasc baieti grasi!

| Azµre a răspuns (pentru Antonima19):

Ne spui si noua de ce? care ar fi motivul?