| amadeus a întrebat:

Ca sa-mi fac un control ginecologic pentru. a afla daca sunt sanatoasa si nu am inca 18 ani, trebuie sa fiu insotita de parinti? Nu as vrea ca ei sa afle ca numai sunt virgina

6 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

De la 16 nu trebuie decat daca e "capcaun(a)" si respecta cu strictete regulile (absurde si in acest cazbig grin). Incearca la mai multe cabinete, sunt foarte multe la care nu e nevoie de prezenta parintilor.
Oricum, si la 14 ani poti sa mergi singura, doar au depus un juramant tacit:Sfanta moneda!(dolar, euro, ron... dupa caz)winking

| SiMpLa a răspuns:

Da trebuie sa fi insotita de un adult

| TabooR a răspuns:

Pai nu trebuie sa fi cu parinti poti sa te duci si singurahappy

| atianin a răspuns:

Indiferent daca te duci cu parintii la ginecolog sau nu tine minte ca doctorul nu are voie sa spuna parintilor daca mai esti virgina sau nu.
Pentru un control e posibil sa nu fiii nevoita sa mergi cu parintii.

| Andra_9758 a răspuns:

Depinde de ginecologi. unii te primesc singura daca ai pest 16 ani ati daca nu esti majora nu te primesc. Daca prietenul tau este major du`te cu el, daca nu poate ai o prietena majora si rog`o sa mearga cu tine :*

| alyceryana a răspuns:

Din nefericire pentru tine, trebuie sa te duci cu o persoana adulta(poti alege un alt membru al familiei tale, in care poti avea incredere, de a nu le spune parintilor tai)...