| cinevadinlumeata1 a întrebat:

Am o mare nelamurire ce nu imi da pace de 3 luni. Acum trei luni am facut petting cu iubitul meu dar imbracati. Dupa ce am terminat rl a ejaculat pe un servetel. Eu am atins fara sa vreau sperma cu mana. M-am sters repede pe mana cu un servetel umed. Apoi m-am spalat bine pe mana cu apa de vreo 5-6 ori. Mai spre seara m-am masturbat dar doar mi-am excitat clitorisul. ATAT. Acum imtrebarea mea este daca am ramas insarcinata. Simt ca burta imi creste dar doar putin de la buric in jos. Simt ca sunt si putin ametita si ca ma doare capul. Vreau insa sa precizez ca eu nu am avut prima menstruatie inca plus ca am facut o ecografie dupa 3-4 saptamani de la eveniment si nu s-a vazut nimic. Daca rram insarcinata sr vedea? sad Sunt foarte ingrijorata. Acum nu ma doare burta, sanii nimic. Cand imi palpez adanc burta imi simt intestinele cum fac zgomot

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Oh, daca esti insarcinata, promiti si tu sa nu pastrezi copilul?

Era bine daca te spalai de vreo zece ori pe mana, dar e ok si de 5-6 ori. Nu, nu cred ca esti insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Kaℓi):

Cum ar putea sa ramana insarcinata o fata care inca nu are organele de reproducere maturizate? inainte de a avea prima menstruatie. Ma intreb cati anisori ai daca nu cunosti acest amanunt elementar privind procreerea.

| Kaℓi a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Of, Doamne.
Eram sarcastica. Pentru ca nu pot sa cred ca exista oameni atat de naivi. Am citit multe astfel de intrebari aici, dar tot nu-mi vine sa cred. Cred ca-s doar niste mici perversi care-si refuleaza fanteziile aici, in cel mai bun caz.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Kaℓi):

In acest caz imi retrag cuvintele. Am ramas chiar surprins, deoarece raspunsurile tale demonstreaza un cu totul alt profil,... intelectual.

| Kaℓi a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu e nicio problema happy
Si eu ti-am remarcat raspunsurile, depui mult efort pentru a le lamuri diverse dileme...
Eu obisnuiesc sa le studiez un pic "istoricul"... intrebarile, raspunsurile. De exemplu tanara de mai sus mai are o intrebare la fel de fantezista, felul ei de a se exprima nu pare "asortat" cu sa-i spunem, naivitatea mesajului, asa ca ma gandesc ca sunt indreptatita sa nu o iau in serios.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din intrebarea ta reiese ca tu pana in acest moment al vietii tale, inca nu ai avut niciodata menstruatie. Neinceperea menstruatiei denota faptul ca organele tale de reproducere inca nu au ajuns in faza de maturizate, adica ovarele tale deocamdata nu produc ovulele care sunt necesare, obligatorii, indispensabile, fara de care nu se poate produce procesul de procreere. In lipsa unui OVUL VIABIL, oricat de multa sperma ar patrunde in vaginul tau spermatozoizii existenti in sperma nu ar avea in acest moment ce fecunda pentru a se transforma intro sarcina. In consecinta chiar daca ai face sex real/adevarat cu ejaculare in vagin, tu in acest moment INCA NU poti ramane insarcinata. Deci toate precautiile tale cu privire la grija extrema de a te spala de atat de multe ori pe maini, de a nu-ti introduce degetele in vagin cand te masturbezi, sunt laudabile si bine venite din privinta igienei, insa complet inutile din privinta evitarii unei eventuale sarcini deoarece TU IN ACEST MOMENT NU ESTI APTA PENTRU A PROCREEA. Va trebui sa te ingrijesti in continuare la fel, in acest mod responsabil insa in mod obligatoriu mai ales dupa ce vei avea prima menstruatie. Pana atunci poti sa te masturbezi intravaginal fara nicio teama in privinta posibilitatii de a se forma o sarcina deoarece asa ceva este IMPOSIBIL sa se produca. Multa sanatate.

| ABCD122 a răspuns:

laughing)