| andreas210 a întrebat:

Cam care sunt sansele teoretice de a ramane gravida daca partenerul a ejaculat numai in afara vacinului? iar eu am evitat contactul sexual in zilele fertile?

Răspuns Câştigător
| Anaanas a răspuns:

Aproape 0, stai fără griji. Odată ce a ejaculat in afara vaginului, teoretic nu prea ai șanse, decât prin lichidul Pre ejaculator, asta e alta poveste

| andreas210 explică (pentru Anaanas):

In principiu am inteles ca ovulul traieste doar 24h iar daca nu s-a intalnit cu un spermatozoid acesta nu se va putea transforma in embrion.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Șansele de a rămâne gravidă sunt minime.

| Crackman a răspuns:

Mici

| popik50 a răspuns:

Daca sexul nu a fost facut in perioada fertila, sansele sunt ZERO

| andreas210 explică (pentru popik50):

A venit menstruatia. Deci sansele sunt mici

| popik50 a răspuns (pentru andreas210):

Daca ti-a venit menstruatia, nu esti gravida. Ai scapat de data asta;-)