| anais13 a întrebat:

Care sunt șansele de a rămâne gravida in prima sau a doua zi a perioadei fertile?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de formare a sarcinii cu 5 zile inainte de ovulatie adica in prima zi a perioadei fertile este de sub 10%, iar in a doua zi a perioadei fertile cu circa 4 zile inainte de data la care are loc ovulatia este apreciaza ca fiind de circa 8-15%.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca sanse foarte mari, atata vreme cat faci sex in perioada fertila, unde sperma este viabila 3-4 zile si automat ramai insarcinata.

| mihai69 a răspuns:

Destul de mari.

| Emilian65 a răspuns:

Sansele sunt foarte mari.

| mmtmx a răspuns:

Sansele sunt medii sa ramai gravida in perioada fertila dar totusi exista o sansa. In ziua de ovulatie ai cele mai mari sanse sa ramai gravida.