| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat costa un avort in judetu Mures?

8 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Costa mai mult decat un prezevativ oricum happy

| TrustStyle a răspuns:

Toti va rugati frate.dar totusi..omu a intrebat cat costa...eu habar n-am dar asi spune 300-400 lei?laughing

| LotusRadioactiv a răspuns:

Mult, foarte mult...te va costa linistea constiintei (crede-ma, am citit cazul foarte multor mame).
Ai grija de copil, nu ucide pe cineva findca tu ai fost proasta (sau prost).

| AnneIsHere a răspuns:

Doamne ferete ce poti face, ce vina are acel copil?

| MissDyDee a răspuns:

Acum sa te intreb cati ani ai ca stii ca daca nu ai 18 impliniti trebuie sa te duci cu mamicuta la ginecolog da?

| Lia09 a răspuns:

Majoritatea doar critica. Daca erati in locul ei, nu se stie cum ati fi reactionat.
Poate n-are posibilitati sa-l creasca, a fost un accident, si-ar distruge viata daca l-ar pastra, etc. Nu va aruncati repede sa o luati la rost daca nu stiti nimic despre viata ei!
Revenind la subiect, depinde de fiecare medic in parte si de modalitatea in care decurge procesul. In orice caz, porneste de la cateva sute de lei (probabil de pe la 300 lei in sus) si bineinteles sanatatea ta, atat psihica, cat si morala.
Ai grija de tine!

| Rinadry a răspuns:

Daca vrei sa avortezi sa nu faci asta este o prostie acel copil n-are nici o vina si in plus este cel mai mare pacat pe careil poate face o femeie...te rog foarte mult sa nu faci acest lucru te implor!

| TudorBM a răspuns:

Maxim 500 de lei, nu te lua dupa astia de aici care doar judeca! Decat sa ajunga prin orfelinate sau sa fie boschetar mai bine avorteaza, un copil inseamna o responsabilitate imensa.cat despre @church fanatics seriously ba toata lumea face chiuretaje de ani de zile!