| Unsmilecucireasadeasupra a întrebat:

Am mai specificat in alte intrebari ca imi place de un baiat de la scoala care este cu un an mai mare! Prietenii nostri au incercat sa ne faca lipeala, dar din cauza ca noi eram prea timizi nu a mers. Prietenul lui l-a intrebat de o mie de ori daca ma place, iar tipul a spus de fiecare data nustraight face! Cu cateva zile in urma i-am daruit o bratara facuta de mine si un biletel in care l-am intrebat ce crede despre mine si de ce este asa de timid in preajma mea. Am vorbit si mi-a spus ca el nu este timid si imi tot zambea. Cand era aproape sa imi zica ce crede despre mine a venit o prietena retardata si a inceput sa vorbeasca cu mine, iar tipul a incercat sa o goneasca, dar ea de ce sa se miste?! Tipul a vazut ca nu mai puteam vorbi privat si a plecat. Imi venea sa o strang pe fata aia de gat crying! In ziua urmatoare i-am marturisit sentimentele mele, iar el a inceput sa zambeasca, desi incerca sa para dezinteresat si nepasator. Mi-a spus ca sunt draguta si a incercat sa continue propozitia, dar nu a putut si a inchis gura. Am inceput sa ne uitam unul la altul ca prostii, am plecat de acolo si dupa nu stiu ce s-a intamplat. Cand el a iesit de la ore eu eram pe hol, prietenul lui m-a salutat, iar dupa mi-am pus capul pe umarul prietenei mele si tristetea mi-a aparut pe chip. Simteam ca baiatul nu ma placea. In acel moment el a trecut prin fata mea, m-a privit( Se vedea ca ma privea de la o posta) si dupa s-a intristat si a lasat capul in jos. Au mai trecut zilele in care m-a privit, si eu la fel si simteam cum ma pierd in ochii lui. Intr-o zi eu am iesit afara in curtea scolii si eram langa usa de la intrare, iarc el era rezemat de gard si ma privea fix si serios. Am simtit cum de fiorii ma cuprindeau si ca ramaneam stana de piatra. Am incercat sa caut cu privirea pe cineva dn clasa pentru a arata ca aveam un motiv pentru care am iesit, dar nu era nimeni acolo si privirea mea tot la el ajungea. Ma tot privea fix si nu isi lua ochii de la mine. Am fost distrasa la un moment dat de prietena mea care fugea pe acolo si am fugit dupa ea. Am incercat sa ajung repede in clasa pentru a-l privi de la fereastra, dar cand am ajuns eu, el deja nu mai era in curte.Am incercat sa ma prefac ca ma dau ala lt tip in fata lui pentru a-l face gelos, dar m-am gandit ca ar trebui sa fie o prefacatorie, asa ca am rugat un baiat sa ma ajute. El era tipul perfect care ma putea ajuta, dar nu a acceptat. Astazi mi-a spus raspunsul lui. Baiatul de care imi place nu il vazusem astazi, auzisem ca a facut primele doua ore si dupa a plecat ca urmau ore unde aveau ascultare. M-am gandit ca daca baiatul care vroiam sa ma ajute nu vroia sa ma ajute, ceea ce s-a si intamplat, sa il intreb pe tipul care imi place dac ar vrea sa fie timid. El mereu a fost timid cand venea vorba de mine, iar prietenul lui ii spunea ca eu vreau sa vorbesc cu el, iar tipul spunea ca nu este adevarat si incerca sa >fuga:"! Cand prietenul lui mi-a facut cunostinta cu el si prietenei mele tipul a salutato pe prietena mea foarte dezinteresat, adica a zis-o cu jama' de gura si se mai uita si in alta parte, dupa care a vazut ca eram langa ea si el a intrat repede in baie, iar prietenul lui a incercat sa il traga si a spus ca baiatul s-a rusinat. In final l-a scos afara si baiatul s-a uitat la mine fin in ochi si m-a salutat cu toata gura, iar eu m-am uitat in ochii lui, m-am facut rosie ca racul si i-am zis si eu un timid,, buna!"! in ziua cand facusem cunostinta cu el eram la un colt al holului eram cu prietena mea si cand era s-o cotesc m-am speriat si am tipat ca brusc mi-a aparut in fata >el:" si era sa intru cu capul in pieptul lui. El s-a speriat pentru ca l-am socat si pana sa isi revina s-a uitat la mine mirathee hee( cred ca tipatul meu l-a asurzitlaughing ) si dupa s-a intors inapoi din directia de unde a venit si se tot uita in urma la >mine:".
Prietenul lui imi spune ca imi garanteaza 100% ca tipul nu ma placestraight face. Am vorbit o data cu prietenul lui si a spus ca tipul i-a zis lui ca mie mi-a spus ca nu ma place, dar mie nu mi-a spus asta, mi-a spus doar ca sunt draguta.
Nici nu stiu ce sa mai cred!
1.Credeti ca ma place(argumentati)?
2.Credeti ca ar trebui sa il intreb daca vrea sa fie cu mine?

Răspuns Câştigător
| Ramooon a răspuns:

Off, nu stiu ce sa zic cu baiatul asta din ce zici u mai. Dar intreaba-l daca te place sigur pe el nu pe altcineva, te duci il interebi pur si simplu. Ii zici ca nu te intreseaza daca te considera draguta sau alceva ci daca te place in sensul ala, stie el, ca sa nu ii explici prea amanuntit. daca zice nu aia e. daca zice da, invita-l sa mergeti impreuna spre casa, sau la un suc sa vorbiti mai multe, cerei un id, vb pe mess. Daca nu, sunt atat de multi baieti ca nu ai u idee, gasesteti alta preocupare.

2 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

As spune ca te-a placut, dar daca te-a vazut sarutandu-te accidental cu altul nu prea mai tine la tine pentru ca crede ca il vei insela si nu mai are incredere in tine.

Ai putea incerca sa-i ceri, doar nu ai nimic de pierdut, capu sus si mult norocbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sstiu ce sa zic daca vrei adauga id meu valy_Vali20099