| Socoolbaby a întrebat:

Il plac si presupun adica stiu sigur ca si el ma place dar e prea timid sa imi spuna. Nu pot sa o zic eu deoarece si eu sunt la fel de timida, dar de la un timp nu mai vorbeste asa mult cu mine am vorbit cu cea mai buna prietena a mea si ea mi-a zis ca este din cauza ca eu nu prea ii dau atentie adica imbratisez pe toata lumea etc. Cred ca are dreptate deoarece inainte mi-a dedicat o melodie, vorbea cu mine pe mess etc dar eu m-am schimbat putin.
Vreu sa fim mai mult decat prieteni si sa fie iar la fel cu mine. ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| dollydee a răspuns:

Hei, chiar o sa imi faca placere sa raspund la asta.
Asadar, ai stabilit ca il placi.si stii sigur ca si el te place. E cam tot ce ai nevoie sa treci la fapte. Probabil ti se va parea aiurea, dar baietii care sunt mai timizi sunt in general atrasi de fetele mai indrazneze. Nu lasa prea mult timp sa treaca asa in tacere, e foarte posibil sa inceapa sa creada ca nu il placi, si prin urmare nu are rost sa mai continue. Fa tu ceva, invita-l sa iesiti ca amici, fa ceva ca sa ii arati ca esti interesata de el, priveste-l in ochi, vorbeste cu el, zambeste-i! Daca obeservi reactii pozitive cu siguranta lucrurile vor merge bine si vezi reusi sa fiti mai mult decat prieteni. Multe iubire iti doresc!

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Imbratisezi pe toata lumea dar esti timida? Sincer acum! Lasa timiditatea si spune-i, macar pe mess. Acolo nu e nevoie de foarte mult curaj. Fi tu baiatul in relatie. [laughing] Nu merita sa ratezi aceasta sansa, mai ales daca si el te place. Succes! [love struck]

| TitiDrLove a răspuns:

Spune`i ce simti "mai"

| Relax_7124 a răspuns:

Buna, eu cred ca nu iti mai acorda atata atentie pentru ca el probabil nu si-a dat seama ca nu il placi si se simte prost cand sta in preajma ta, si eu am trecut prin asta eu am fost cu o fata inca mai sunt cu ea dar la un moment dat ne-am despartit si noi am jurat ca vom ramane prieteni daca ne vom desparti dar ea era mult prea distanta cu mine si dupa ce ne-am impacat mi-a spus ca nu se simtea bine in preajma mea stiind ca ea ma place si eu nu ( desi si eu o placeam pe ea dar nu i-am spus) cel mai bine ar fi sa stai mai mult cu el poate sa iesiti sa va plimbati numai voi 2 si intr-o zi sa ii spui ce simti pentru el sau sa pui pe altcineva sa ii spuna
Sper ca ti-am fost de folos
Fundaa?puppy dog eyes

| briana a răspuns:

Daca nu vrei sa il pirezi fa tu ptimul pas. Abordeazal pe mess dar ia-o usor pentru ca daca esti prea directa s-ar putea sa il sperii. Poti sa deschizi tu discutia si sa il intrebi ce mai face. Apoi i spui ca ti-a fost dot dor sa discuti cu el sau de ce nu ca ti-a fost dor de el de cand nu ati mai vb. Sper sa iti fiu de ajutor pup.

| Tinusikk a răspuns:

Eu cred ca un baiat timid e mult mai bun decit unul indraznet.
iar tu ar trebui sa-i scrii iar pe mess poate se va intoarce tmpul inapo si va fi totul cum a fost. dar stii uneori e mai bine sa faci tu primul pas pentru ca stiu ca intr-adevar sunt baieti timizi si ar fi mai bine sa-i scrii despre asta pe mess e mult mai usor decit in fata

sper sa te fi ajutat
succes

Pop*
funda:*

| St3ffy a răspuns:

In dragoste este cam greu sa fii timid, incearca sa te destinzi putin, daca intr.adevar il placi nu ai dc sa fi rusinata... Tu cred ca ar trebui sa il faci pe el sa se simta bine in prezenta ta. El probabil se simte exteriorizat si de aceea este tiomid asa cum spui tu.

In concluzie daca il placi nu tr sa iti doresti sa fiti iar prieteni tr sa iti doresti sa fie al tau!

Multa bafta!

| symo_2907 a răspuns:

Pai baga-l pe el mai mult in seama, stai mai mult cu el. vorbeste cu el...

si o sa iti dai seama pe marcurs daca el te place sau nu sigur. dar daca vrei sa ai ceva cu el lasa-i deocamdata pe ceilalti acorda i lui mai multa atentie ...si sigur el o sa ii de aseama ca tu vrei ceva mai mult de la el nu o simpla prietenie.

succes:*