| RAY a întrebat:

Cam de la a cata intalnire se plac doua persoane? de ce de la prima intalnire multe persoane spun nu ne potrivim? nu se grabesc oare?

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca vreunul e mai urat ca un sobolan de canal, "nu ne potrivim" e scuza perfecta

| Dugalle a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Am ras, ti-as da un Like in Reality daca as putea!

| Oana92 a răspuns:

Logica mea imi spune ca cei doi se plac inainte de prima intalnire. Ca daca nu s-ar place nu ar iesi la o intalnire big grin

Spun ca nu se potrivesc pentru ca nu s-au simtit bine unul in preajma celuilalt. Nu cred ca se grabesc, pur si simplu exista oameni care nu sunt compatibili. Si daca cei doi sunt timizi, speriati de bombe, introvertiti si nu vorbesc mai deloc se pot simti bine impreuna, in sensul ca au o stare de bine cand stau impreuna si chiar daca sunt incordati si tematori tot au fluturasi in stomac. Si sunt persoane care efectiv nu au nimic in comun.

| RAY explică (pentru Oana92):

Oana sa spunem ca ne vedem noi doi intr-un alt univers in care tu esti singura, si noi conversam pe o retea de matrimoniale si ne vedem, poti spune de la prima intarnire daca ne potrivim sau nu?

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

Nu pot spune daca am putea avea o relatie. Dar pot spune dupa prima intalnire daca avem ceva in comun si daca ma simt bine in preajma ta. Daca ma simt ca dracu si imi vine sa plec dupa primele 5 minute e evident ca nu exista potrivire.

| Goete a răspuns:

... Cam de cate ori trebuie sa gusti o mancare noua pentru tine, pentru a-ti place? - suna aiurea, nu-i asa? happy
Poti sa te indragostesti la prima vedere... Si poti sa iti dai seama dupa ani de zile ca iubesti pe cineva care era mereu pe langa tine.
Si da, este posibil ca dupa prima intalnire sa iti dai seama ca nu va potriviti. Dar poate ca partenerul astepta o aventura de la prima intalnire... Nu se stie. Totul e posibil dar cel mai important e ceea ce Tu Crezi. Gandeste pozitiv si se va impliniwinking

Răspuns utilizator avertizat
| volumexd a răspuns:

Poate doar nu s-au simtit bine impreuna, ceea ce e normal din moment ce nu cunosti bine pe cineva nu stii cum sa il abordezi, doar ca nu toti inteleg asta si cred ca "pur si simplu nu se potrivesc", au idei fixe. Asta e lumea si nu prea poti sa o schimbiwinking

| Trenuletz a răspuns:

Pai cu un pestisor betta ca tine nu se potriveste nimeni. Deci oricate intalniri.