| Lolololalali a întrebat:

Cam intre ce varste considerati voi ca o fata ar trebui sa aiba primul iubit? Ce parere aveti despre despre o fata care nu a avut inca un iubit(si este peste varsta pe care o considerati voi)?

P. S. Nu ma refeream la mine cand am spus o fata fara iubit.hee hee
P.S.2 Fara raspunsuri gen "nu exista varsta""oricand", as vrea parerea voastra clara happy

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa 18 ani e recomendabil, chiar daca si atunci e prea devreme pe la 23 de ani deja are mintea bine pusa la punct atunci si de casatorie e pregatita

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Primele sentimente de atracţie pentru o persoană pot apărea şi la 10-11 ani dar primele semne ale iubirii cât de cât "pe bune" zic eu că mai greu apar mai devreme de 15 ani (atât la băieţi cât şi la fete).
În general nu-mi fac părere despre nimeni (cu atât mai puţin după un criteriu atât de superficial cum este viaţa amoroasă). Totuşi, o femeie care nu a avut pe nimeni deşi are peste 22-23 de ani, din punctul meu de vedere are o mare problemă.
O relaţie, dacă e fondată cum trebuie (nu superficialităţile de le citesc zilnic pe site-ul ăsta) ar trebui să te motiveze şi să-ţi crească stima de sine (valabil la ambele sexe).
Aşadar, o femeie virgină la 23-24 de ani are în mod cert o uriaşă problemă cu stima de sine şi în mod cert uneori (des!) se poartă iraţional şi dă semne de frustrări.
Sper că ţi-am răspuns.
Hai salut!

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Pai parerea mea e ca fata ar trebui sa aiba macar 13 ani. Eu primul meu prieten l-am avut la 15 ani. Timp de iubiti ai destul, dar copilaria inapoi nu se mai intoarcewinking. Pe la 15 ani cred ca e varsta ideala pentru asa ceva.

| Blondamea a răspuns:

Daca te indragostesti la 8 ani(cazul meu)nu te tine nimeni sa nu stai cu acel baiat dar ar fi bine cam de pe la 14-15 ani in sus

| Mihai7best a răspuns:

Eu zic ca de la 12 ani poate avea o relatie, bine ca nu va fi una foarte serioasa e partea a doua

| Alecsaandrra a răspuns:

Pai la 11-12-13 thinking
Despre o fata care nu a avut inca un prieten, nu am nici o parere.thinking o sa-i vina si ei randul big grin

| Iubescsaiubesc a răspuns:

14-15.
Daca nu are pana la varsta asta? hmm, nu are nimic normallaughing
o fata isi poate intalnii "her 1st love" la alta varsta, sau pur si simplu ar insemna ca nu este pregatita.happy

| Mihai_3714 a răspuns:

Am o prietena care este foarte frumoasa si pana la varsta de 17 ani nu a avut nici un prieten. ( ea este copilaroasa si de asta) iar primul ei iubit este cel care este si acum cu ea. Sunt impreuna de doi ani. Adica acum ea are 19 aniwinking si s-ar putea sa se casatoreasca cu acesta.deci iti dai seama. Daca iti pui problema ca celelalte prietene de varsta ta au iubiti dale incolo...

iar din punctul meu de vedere chiar daca sunt baiat cred ca o fata poate sa aiba o relatie si la 14 ani dar gen plimbari prin parc...nu ma refer la relatii sexuale laughing
bafta

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Pai. 14-15 ani, chiar mai tarziu.
asa as face si eu...imi traiesc copilaria la maxim:X
timp de iubit mai am.de copilarit nutongue
big grinbig grin