| justbleahh a întrebat:

La ce varsta ar trebui sa aiba o fata primul ei iubit? sau la ce varsta ati avut voi primul vostru iubit?raised eyebrowsdau funda pentru cea mai buna parere

Răspuns Câştigător
| DeatHPupp3t a răspuns:

Eu primul iubit(prieten pe limba mea) l-am pe la inceputul acestui an(eu avand 13 ani). in mod normal pe la 15-16 ani e bine sa ai un iubit pentru a te putea concentra pe scoala mai mult pentru ca baietii exista si vor exista mereu dar timpul pentru invatat...din moment ce trece e mai greut mai incolo. dar daca stii sa iti imparti timpul si pentru prieten si pentru invatat este destul de ok. dar(!) nu m-am sarutat cu el si nu am fost mult prea...intimi ca sa spun asa. inca nu ma consider destul de ok pentru a avea un prieten acum.

8 răspunsuri:
| yourfriend111 a răspuns:

Nu stiu exact varsta eram clasa a 5-a atunci am avut prima fata careia ii spuneam "iubita".
Dar o adevarata relatie din toate punctele de vedere la 16 ani.
Si nu exista timp pentru asta cand tu te consideri pregatita si cand gasesti baiatul pe care il placi si te simti atrasa de el atunci e timpul potrivit.

| JustMeAndy a răspuns:

Primul meu prieten l`am avut la 11 ani. Si cred ca nu conteaza varsta atata timp cat faci lucruri potrivite ei.

| justbleahh explică:

Parintii tot timpul spun ca avem scoala noi fetele pe cand pe baieti ii lasa sa faca ce vor...dar ei nu pot sa inteleaga ca avem timp de amandoua...

| RoByTzU123 a răspuns:

Prima mea iubita am avut-o la 12 ani si o chema Mihaela!

| BloodAndPain a răspuns:

Eu am 15 ani, trec pe cls a X a si anul acesta am avut primul prieten. Suntem deja de 6 luni impreuna. Nu stii niciodata cand te indragostesti, de cine, sau unde. Totul vine din inima, din sentimente sau pur si simplu te "loveste'' in plin.

| ruxiionita a răspuns:

Nu exista o varsta exacta la care sa ai primul iubit. Tu esti cea care decide asta. Eu una am avut primul iubit in clasa a V-a. Si in plus nu poti niciodata sa stii cand te loveste iubirea

| miruna854 a răspuns:

Pai depinde prieteniile de la 10-14 ani de obicei sunt copilarii doar se experimenteza cum ar fi sa ai o iubita sau un iubit ( doar daca se iubesc asa de mult incat sa intretina relatii sexuale) dar de la 15-16 ani incep adevaratele povesti de dragoste! Un sarut merge de la 11 ani! Funda?

| ZuzyGirl a răspuns:

Stii,eu consider ca atata timp cat tu simti ceva pentru el iar el simte ceva pentru tine, nu prea conteaza varsta ..asta e parerea mea