| NoName432 a întrebat:

Cand aveam 15-16 ani am intalnit un tip care era din alt oras. Am avut o relatie de 6 luni dupa care m-am despartit de el, eram prea mica si confuza..nu stiam exact ce simt si nici ce imi doresc. Dupa el a plecat la facultate in Olanda, am incercat sa vorbesc cu el dar se comporta rece cu mine pentru ca ma ura intr-un fel..ma iubea foarte mult si nu ii venea sa creada ca m-am despartit de el. Mai apoi am inceput sa vorbesc cu un tip din Italia si am fost impreuna un an, m-am simtit bine cu el dar pana la urma ne-am despartit din cauza distantei. In urma despartirii asteia am inteles ca il iubeam cu adevarat pe primul baiat.a fost prima mea iubire si acum parca simt mai mult ca niciodata. Ma gandesc de vreo 2 luni la el si nu mi-l pot scoate din minte..Asa ca am decis sa iau legatura cu el si pana la urma am inteles ca si el mai simte ceva. L-am si intrebat daca mai simte si mi-a spus ca daca nu ar mai tine la mine nu am mai vorbi..Intrebarea mea este: Este posibil ca el inca sa mai tina la mine cu adevarat dupa tot timpul asta, avand in vedere ca amandoi am tinut mult unul la altul dar am avut alte relatii dupa despartire? Imi este teama...nu vreau sa ma atasez mai mult si sa sufar. Nu vorbim prea mult pentru ca invata pentru examene si lucreaza dar anul viitor o sa vina in tara sa faca un an practica si apoi eu plec in Bucuresti ( de unde e el) la facultate.iar dupa ce termina el facultatea ma gandesc ca totul va fi intr-un final bine. Vreau sa aud si parerea voastra.

4 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Draga, un barbat uita mai greu o femeie, decat uita o femeie un barbat, atat iti zic.

| Emma30555 a răspuns:

Trbuie sa incerci daca simti ceva. Se zice ca e mai bine sa regretam ce am facut decat ce nu am facut. Nimeni nu iti ofera niciodata garantii si daca tot l ai cautat atat si ti-ai dat seama ca il placi de ce sa dai iar dai inapoi? Vezi cum merge treaba si incearca sa nu suferi daca nu o sa fie cum speri tu

| HazelEyes77 a răspuns:

Eu zic ca merita sa lupti pentru iubirea voastra care pare ca a trecut testul timpului si al distantei. Vorbeste cu el cat de mult posibil si fa in asa fel incat legatura emotionala dintre voi sa devina din ce in ce mai puternica. La revenirea lui in tara sunt sanse mari sa deveniti un cuplu. Numai bine

| Eduard196 a răspuns:

Da. Logic