| fsdfdsfdsf a întrebat:

Cum considerati voi ca trebuie sa fiti, si cum considerati ca trebuie sa nu fiti, ca o relatie sa dureze mult timp?

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Casnicia mea dureaza de 35 de ani, am 5 copii si nu regret nimic.Ingredientul principal este iubirea urmat de increderea in partener, comunicare, respect reciproc, sinceritate, fidelitate. Opusul acestora face ca sa fie probleme in casnicie ba chiar sa se destrame.

| Anca a răspuns:

Trebuie sa fim sinceri si trebuie sa comunicam.
Nu trebuie sa fim neincrezatori ( exagerat ) si sa inselam.

Cred ca astea sunt secretele unei relatii de lunga durata.
Toate vin incununate de toleranta.

| nicol20 a răspuns:

Trebuie ca ambi sa se inteleaga bine sa se potriveasca sa fie buni prieteni sa fie sinceritate sa fie iubire adevarata incredere respect

| alexutza697595 a răspuns:

Eu am 14 ani si ma inteleg foarte bine cu prietenul meu. Suntem de 10 luni impreuna. Pot sa spun ca eu ii acord libertate, nu-l stresez spunandu-i sa stea cat mai mult cu mine, dar daca te iubeste va vrea chiar el sa stea numai cu tine. Al meu asa face. Ne spunem mereu supararile pe respectivul cerandu-ne scuze si nerepetand fapta. Fiti sinceri si fideli, glumeti, iubareti...Succes!

| alexutza697595 a răspuns:

Aaa, si sa puneti amandoi scoala pe primul loc pentru a nu va influenta gresit.

| sunshine_5024 a răspuns:

...eu consider ca fiecare dintre parteneri trebuie sa-si ajusteze dorintele individuale astfel inkt aman2 sa fie multumitibig grin si ar mai fi ceva, sinceritatea, toleranta, increderea si ce e cel mai important... iubirea
toate stau la baza unei relatii frumoase si d lunga durata:*

| ccriss98 a răspuns:

Buna intrebare dar greu raspuns. Fiecare relatie are particularitatile ei. Nu cred a exista o reteta perfecta, dar cred ca dusurile scotiene sunt cheia... dar nu duse la extrem.Si comunicarea este importanta.