| ingerashhhh a întrebat:

Cand credeti ca este bine sa iti incepi viata sexula? Sau daca ati facut ce varsta aveati?

Răspuns Câştigător
| AdinaCrissa a răspuns:

Eu personal ma gandesc ca dupa 18 e cel mai bine(la o fata). Fiecare face cand vrea.
Ii mai aud pe astia in clasa"Ce-ai tu la 18 ani? Esti nebuna?"
Nu, nu sunt nebuna. Sunt cu capul pe umeri si la locul meu.
De ce sa ma grabesc? Ce e asa o chestie interesanta? Am timp pentru asta toata viata laughing
Prefer sa ma bucur de copilarie, de perioada in care sunt pura si inocenta.
Dupa 18, sunt majora, e altceva.
Este un proverb: "Fiecare varsta cu "nebunia" ei."
Te-am pupat!kiss

6 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Depinde daca esti fata sau baiat... eu sunt baiat si am inceput viata sexuala la 14 ani parca sau 13 nu mai stiu exact... daca esti fata este mai bine sa astepti mai mult ( peste 16 ani chiar 17 ) ca este mai delicat organismul. Ciussswinking

| whoocares a răspuns:

Cand te simti pregatit/a!

| KissSummer a răspuns:

Dupa 18 ani. deokamdata am 15 si nu ma gandesc sa mi`o incep prea curandwinking fiecare fata face ce vrea cu corpu`l eiwinking

| georgesur a răspuns:

Cind esti maturizat sexual si psihic! Adica cind esti pregatit s-o faci. Exista diferente notabile (de ordinul anilor) intre sexe, intre mediul rural si citadin, intre "etnii".

| elenabzz a răspuns:

Inceperea vietii tale sexuale nu tine de o anumita varsta. Tot ce trebuie sa faci e ca tu sa gasesti persoana potrivita cu care sa faci acest pas si sa simti cu adevarat ca tu vrei. Nu trebuie sa te grabesti pentru ca multe persoane, in special fete, au regretat si-au pierdut virginitatea devreme. Eu am 17 ani si anul asta am facut-o pentru prima data. A fost perfect:X... Deci cu cat mai mult astepti cu atat mai frumos o sa fie pentru ca mai tarziu o sa ti se para o banalitate.

| Stefy200 a răspuns:

De la 18 ani in sus e cel mai portrivit.Sau imediat dupa terminarea clasei a 10 a.