| anonim_4396 a întrebat:

Cand esti urat ce potate vedea o fata la tine care sa o atraga? 20 de ani si nu am avut vreodata o prietena, e clar ca ele nu vad nimic la mine ce sa le atraga... dar intreb si eu sa stiu ce le atrage pe fete la un baiat in afara de aspectul fizic
Cand ii vad pe toti cu prietene tot timpu ma ia o stare de depresie, numai pot....ma simt singur

22 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oamenii au o vorba: barbatul trebuie sa fie un pic mai frumos ca dracu'. Ideea este sa zambesti mult si sa fii inteligent pentru a pune in valoare calitatile pozitive din tine. Am cunoscut foarte multi oameni in viata mea si am vazut si oameni care nu dadeai 2 lei pe ei dar care aveau o atractie mare la femei.
Cineva spunea mai sus: "Fetele nu gandesc in termini de frumos/urat.".
Eu zic ca sa punem punctul mai in fata: "Fetele nu gandesc." Ce le va atrage intotdeauna va fi or sexul, or banii. Asa ca fa ceva sa ai macar unul din aceste atribute.

| RAY a răspuns:

Sincer aspectul fizic conteaza foarte mult pentru orice om,cica si bebelusi disting un om urat,conteaza inaltimea foarte mult, apoi comportamentul tau, statutul social material, ca sfat e sa cauti o fata pe masura fizicului tau, sincer nici nu vad rostul sa te dai o la o fata frumoasa punete in locul ei, trebuie sa ne cautam parteneri asa pe masura fizicului nostru
1 fizic daca nu ai poate ai
2 statut social material adica banii
3 comportament
multa bafta,las ca multi sunt ca tine asta e, acceptate asa cum esti, mai du-te pe centura protejat sa faci mereu, orice om sta cu alt om din interes, daca tu nu ai o valoare asta e

| neutrino a răspuns:

Pai, hai sa fim seriosi si sa acceptam realitatea: prima data o fata iti vede fizicul, si apoi, daca este cazul, va vedea si ceea ce este in interiorul tau. La tine nu este la fel, nu-ti plac fetele frumoase, si daca s-ar putea, sa fie si istete?
Faptul ca nu esti prea frumos, nu este o mare tragedie: nu toti oamenii pot fi feti-frumosi, si nici toate fetele nu sunt stralucitoare. Se gasesc fete interesante pentru toti baietii, deci si pentru tine, dar cauta acolo unde este cazul, cauta fata care este ca si tine.

| SkyPilot a răspuns:

Fii tu insuti. Fetele nu gandesc in termini de frumos/urat. Fii destept, simpatic, de incredere. Ai incredere in tine, nu sta cocosat si cu umerii cazuti, arata ca esti in stare sa iti faci o situatie. In mare parte problema este ca nu ai incredere in tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Carapace a răspuns (pentru scato):

Salutare,
Eu unul nu sunt adeptul clișeului "fii tu însuți", dar nici nu-l neg. Întradevăr trebuie să trăiești cum îți place ție. Normal că această vorbă poate fi extinsă în felul următor. Ady nu are prietenă, iar el întreabă cum fetele îl vor ca să aibă una...dar Ady, tu cum vrei să fie fata pe care ai aleg-o ca iubită? Conceptul ăsta se bazează pe "cine se aseamănă se adună" tu ai un serviciu, niște hobbyuri, sporturi preferate, genuri de muzică preferate și multe alte activități sau lucruri care îți plac, o fată care are aceleași gusturi ca și tine va fi o fată cu potential să te placă, dar intră și în calcul cum o vei face să te placă. Acum poți fi tu, comportă-te normal dacă aceea fată îi va plăcea comportamentul tău, relația va rezista. Nu e o formulă bătută în cuie, dar orice relație se bazează pe ceva... există un început. PS: viitoarea ta iubită nu o vei cunoaște dacă nu te duci să vorbești cu ea mai întâi

| RAY a răspuns (pentru SkyPilot):

Fi si tu sincera o data in viata e asa greu? inteleg ca ipocrizia defineste sexul feminim da chiar asa

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru RAY):

Nici eu nu inteleg ipocrizia asta feminina " nu conteaza aspectul, banii, sexul, conteaza sufletul" si pe urma le vezi in limba dupa bo$$i cu bani si populari si frumosi, ehhhh ehhhhh oricat de lipsa de morala ar fi o persoana, as apreciao pentru sinceritate nu pentru ipocrizie morala

| SkyPilot a răspuns (pentru RAY):

Aici nu ai nimerit-o Nu sunt de sex feminin.

| RAY a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Da la fel spun si eu

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

Fetele nu gandesc in termini de frumos/urat. "" rolling on the floor) ce am putut citii. nici tu nu crezi asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Indrazneala,tupeul,insistenta la curvari.si scula bineinteles, adica dotarea.la ceilalti? toalele, eleganta, vocabularul, comportamentul deosebit in jeneral.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Banul. daca nu ai nici fizic nici ban, nici una nu se uita la tine, oricat de inocente incer ele sa para. toata lumea e pe interes in ziua de azi, atceva e basm

| frostxtq a răspuns:

Niciun om nu este urat, nu trebuie sa te consideri asa. Pe fete le atrag in general lucrurile materiale, dar printre toate cele rele, exista mereu si cate o fata buna care stie sa treaca pragul materialist din lumea in care traim.

| farfuriaverdex a răspuns:

Caracter,felul cum te porti, pasiuni comune

| djlukass a răspuns:

Probabil la tine e si o problema pe planul psihologic dar probabil nici nu stii sa te faci placut in prezenta unei domnisoare. Chiar daca tu vii sa argumentezi ca vorbesti cu ele etc. dar trebuie sa o faci pe respectiva sa fie atrasa de ce zici, sa ii atragi atentia si de ce nu un pic de mister. Problema la tine cred ca asta e mai mult nu stii sa atragi priviri lasand aspectul fizic deoparte. In momentul in care ai deschis gura fata trebuie sa vada ca exista materie acolo sus, dar daca e o copila cum sunt in ziua de azi ai slabe sanse prin a impresiona cu materia cenusie. Trebuie sa te faci placut si sa cauti misterul la o fata care stie totusi diferenta intre viata adevarata si vagabonteala de azi.

| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Salut, am fost și eu în aproape aceeași situație, până la 20 de ani nu am avut nici eu o prietenă, doar că eu nu sunt urât, ci arăt chiar bine.

Dacă și eu care arătam bine din punctul meu de vedere, nu aveam prietenă, e clar că aspectul fizic contează cel mai puțin.

O fată găsește atractiv un băiat care știe ce vrea, e capabil să ia o decizie, are viață socială, și are atitudine. De aceea sunt atrase de "băieții răi", în timp ce toți băieții de treabă sunt dați deoparte. Eu m-am educat însă pe acest subiect, am citit ghidul de pe doubleyourdating.com, și am scăpat de singurătate, acum îmi place la nebunie să știu că sunt "popular" printre fete unde lucrez, și că dacă vreau sunt capabil să intru în relații cu cine doresc.

Trebuie să ÎNCETEZI să te crezi atât de urât, să încetezi să cauți validare și atenție de la cei din jur, nu doar de la fete, ci și de la ceilalți băieți, prieteni, cunoștințe, nu trebuie să fii un wuss, fii ferm și decis pe cine ești, ce vrei să faci în viață și cine vrei să devii.

Îți recomand cu insistență să citești articolele de pe site-ul de mai sus, și să te abonezi, informațiile sunt pur și simplu aur.

Desigur, putem să mai vorbim prin mesaje dacă ai nevoie de ajutor sau îndrumare. Vorbim, baftă.

| CezaraCorina a răspuns:

Am avut iubiti frumosi si urati ( catalogati decei din jur ). Toate suntem diferite, pe fiecare fata o atrage ceva iar pe alta nu, depinde ce fel de fete iti plac. Sa fiu mai explicita: pe mine ma atrag baietii inteligenti, cu care pot discuta chestii de viata, nu de acces direct si tampenii, ma atrag baietii care vor sa faca ceva in viata, care reusesc ceva... Bineinteles, sa nu uitam, ca un baiat amuzant e bine primit. Nu esti inzestrat fizic, incearca sa apelezi la creier! Foloseste-te de el sa iesi in fata!