| Laura007 a întrebat:

Cand esti virgina,si vrei sa o faci pentru prima data, mama isi va da seama ca ai trecut la pasul de la domisoaraa? Sau nu?

Vreau un raspuns clar si concis, iar raspunsului preferat o sa dau funditaaa ♥ kiss

Răspuns Câştigător
| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Isi va da seama daca tu vei dori sa-i spui, daca exista destula incredere intre voi doua. Dar altfel, nu exista foarte multe semne. Isi va da seama in momentul in care te va vedea tot mai fericita cu el si ca tine relatia. Va incerca sa afle, dar e complet normal, frumos si de asteptat. Mult noroc happy

14 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Daca e mama omida o sa isi dea seama

| AgathaRo a răspuns (pentru shadow72):

Du-te la nani cu povestiile tale de adormit prescolari. Daca ai raspuns din plictiseala te invit la aria de Jocuri.

| shadow72 a răspuns (pentru AgathaRo):

Te rog...ai grija de puricii tai.nu e frumos sa te bagi in seama aiurea.nu imi place sa vorbesc urat fetitelor complexate asa ca hai sa evitam discutia asta.

| AgathaRo a răspuns (pentru shadow72):

Adreseaza Laura o intrebare la modul serios si incepi cu glumele inutile de 1 Aprilie.

| shadow72 a răspuns (pentru AgathaRo):

Uite ce discutie avem la 00:00...pe bune hai sa o lasam asa.erau prea multe raspunsuri serioase si m-am gandit sa inveselesc atmosfera.e ok asa?

| neutrino a răspuns:

Orice mama isi da seama curand atunci cand copila ei a trecut pragul de la fetita la femeie. Daca tu nu ii vei spune, atunsi va ramane cu o mare durere in suflet ca fata ei nu a avut incredere in ea, sa discute impreuna acest subiect.

| Fatamuntilor a răspuns:

Orice mama care isi cunoaste copilul inca din burtica va observa o schimbare de comportament.
In plus de la anumita varsta mama ar trebui sa poarte discutii serioase in acest sens, iar fiica e normal sa fie sincera.

| Laura007 explică (pentru Fatamuntilor):

Da asa e, ai dreptate.Dar uite ca mi-e rusine sa ii spun ca am de gand. Numai ca ea mi-a spus ca deocamdta e prea devreme, si sa imi fie intai mintea la BAC apoi "mai stam de vorba"....Intelegi tu...

| Alcyon a răspuns:

Pai isi va da seama, cand va vedea ca vii mai tarziu ca de obicei acasa sau cand te va intreba unde ai fost si nu vei sti ce sa-i spui. Vezi tu, adultii sunt vulpoi mari, fiindca au multa experienta de viata si au trecut prin tot felul de situatii. Daca nu esti batut in cap, cam mirosi unele chestii.

| AgathaRo a răspuns:

Afla intr-un fel sau altul. Daca nu acum atunci mai tarziu. Poate alfa de la tine scoate adevarul cu clestele sau o sa ajungi la vreun control nu neaparat in mod expre pentru a afla daca ti-e himenul intreg, un consult o raceala s.a.m.d.p

Răspuns utilizator avertizat
| piticelm a răspuns:

Doar daca te-ar duce la ginecolog, in rest nu are cum, doar nu se uita intre picioarele tale. Daca te vei dezvolta dupa sau nu, doar nu o sa stea sa iti masoare sanii, fundul si soldurile.Bine,asta este relativ, pentru ca nu trebuie neaparat sa te dezvolti.In concluzie, doar daca stii ca mama ta te duce pe la doctor va afla, in rest, nu.

| Verne a răspuns:

Laura, din aspectul fizic nu isi poate da seama nimic, este ca si cum ai fii mancat o ciocolata dar numai tu stii, dar nu inseamna ca daca ai mancat-o tu trebuie sa te lauzi, ca s-ar putea ca ciocolata care la un moment dat a fost dulce sa devien foarte amaruie (daca vestea ajunge prea departe). In colcluzie nu isi va da seama daca tu nu deschizi prea mult gura, si o sa taci cand e vorba de subiectul asta. Si daca mama ta te intreaba daca ai "facut-o" cu un baiat. Tu ii poti rapunde cum crezi tu ca e mai bine "NU, nu am facut-o mama, o voi face cand e momentul" sau sa spui adevarul.