| anonim_4396 a întrebat:

Cand eu si iubitul meu am avut ama doi primul contact sexual, am observat ca el nu mai avea avea pielea aceea pe cap, si asta mi.a dat de banuit ca probabil nu sunt prima.Si cica aceasta piele/ata se decaloteaza la dezvirginare.Ma puteti lamuri putin? Sa nu imi fac ganduri aiurea.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Glandul (capul) oricarui penis sanatos se decaloteaza (beleste) de acea piele denumita preput, in intregime, incepand de pe la varsta de 5-6 ani. Penisul care nu poate fi decalotat, lin, fin si foarte usor este afectat intr-o oarecare masura de fimoza, o boala care impiedica pe baietii care sufera/au penisul afectat de aceasta boala, sa poata sa intretina contacte sexuale normale si nedureroase. Este absolut gresita convingerea ca penisul incepe sa se decaloteze numai dupa ce baiatul intretine contacte sexuale. Probabil ca vei reusi sa intelegi cum trebuie sa fie un penis SANATOS daca vei accesa si urmari explicatiile oferite in urmatorul filmul educational; Https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg

| mihai69 a răspuns:

Nu e nicio legătură între prepuț, fren (piele & ață) și virginitate.
Deci nu ai ce gânduri să-ți faci. Să nu mai vorbim de cazul când tipul e „tăiat împrejur" (circumcis) și acea „piele" i-a fost îndepărtată chirurgical.

| sofisis a răspuns:

Doamne fereste laughing) Orice penis sanatos arata asa. Daca nu se poate da pielea aia de pe cap, are fimoza si trebuie operatie
Jesus Christ! Din ce epoca ai iesit si tu?

| BIoody a răspuns:

Nu are legatura.
Ca si la femeie acea "ata" respectiv himen se re poate rupe si prin masturbare sau "joaca" in cazul fetelor cu un obiect mai degraba laughing
Dar la baieti, bine nu zic e posibil si sa nu mai fie virgin in sensul ca a mai facut-o cu alta nu ai de unde sa stii big grin
Doar ca cum am zis, nu are nici o legatura.
Poti doar sa iti dai seama daca e de cuvant si ai increder ein el si daca ti-a zis ca e virgin poti sa il crezi, si ar mai fii si experienta, dar dacaa e doa la a2-3a abatere nu prea se vede diferenta, deci cum am zis poti sa alegi sa crezi sau nu in el big grin
Oricum cu ce e mai bun unul virign?laughing (intreb si eu)(bine inteleg poate vr sa fii tu prima lui fata inteleglaughing big grin