| anonim_4396 a întrebat:

Cand fac dragoste cu iubitul meu am dureri de fiecare data (pana cand intra) apoi cand intra toata daca se apasa mult am dureri abdominale...simt ca ma apasa acolo in burta si ma doare, Oare de ce?

De fiecare data dupa ce face ma ustura la intrare. am folosit si lubrifiant si degeaba.

11 răspunsuri:
| Rizer a răspuns:

Probabil esti cam stramta de asta,cu timpul te vei desface,trebuie sa fii excitata tare,si uda toata,de usturimi nu stiu de ce,poate e de la prezervativ, daca faceti asa, daca nu poate are el vreo infectie ceva, sau zii sa se spele, ca el poate merge la baie sa se usureze si ii ramane urina si poate de la aia te ustura, spala-te si tu inainte cu apa calduta nu rece ca poti face infectie daca nu o ai cumva!

| Mihaela111 a răspuns:

Cred ca ti-ai inceput viata sexuala recent si dureaza putin pana te obisnuiesti

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti tu o fătuță delicată și sensibilă.

| Rizer a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da e cam stramta!laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Rizer):

Sărut mîna, nu eu i am zis că e strîmtă, eu am zis că e o fătuță delicată si sensibilă, văd că m a stres din lista ei de prieteni, crezînd că eu am scris că e strîmtă, eu nu scriu așaceva și nu doresc să jignesc pe nimeni, chiar dacă altii jignnesc. O seară plăcută.

| Zoya333 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Te-am sters din lista? sorry nu stiu sa folosesc acest site nu prea am intrat. va multumesc pentru raspunsuri. am 17 ani jumate si mi-am inceput viata sexuala de un an. deci nu cred ca este vorba de obisnuinta. O sa incerc sa merg la ginecolog, poate este vorba de o infectie.

| Gaviota a răspuns:

Esti incepatoare? daca da..deasta te doare..inka nu esti obisnuita!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Fără să te superi, dar eu CRED că este vorba de "dimensiuni" - NU cred să fie o "problemă" medicală, cu atât mai puţin o infecţie!

Aşa cum spunea cineva, vaginul tău este mai strâmt/scurt, iar penisul lui este mai gros/lung!

Din această cauză apar acele usturimi la intrarea în vagin, după actul sexual - ele se datorează faptului că zona se irită în timpul contactului sexual!

Poţi merge şi la ginecolog, pentru un control - acesta va "confirma" cele spuse de mine.

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( fără mama ), TREBUIE doar să ai la tine actul de identitate.

| Oana92 a răspuns:

Cel mai probabil e o raceala si o infectie, gen candida. Te sfatuiesc sa mergi la doctor.Sanatate!

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Am avut si eu asa ceva(din cauza ca el o are ''prea mare'' am avut dureri creo doua zile dupa pe urma trece). Citi ani ai?(asta conteaza, poate nu esti destul de dezvoltata pentru asa ceva)

| BestHelper a răspuns:

Add lovelace.proud poate te lamuresc eu