| User252426 a întrebat:

Când fac prima dată sex se rupe ața?
Mă doare?

Răspuns Câştigător
| Invictusman a răspuns:

Nu se rupe nimic, doar scapi de virginitate.

| User252426 explică (pentru Invictusman):

Dar se alungește? Adică scap de acel blocaj al aței?

| Invictusman a răspuns (pentru User252426):

După cum am zis nu se rupe decât în cazuri extrem de rare, e normal sa fie asa nu trebuie sa te îngrijorezi din acest punct de vedere ca totul e ok. E normal sa ai ața, nu te ajuta cu nimic dacă o rupi nu îți creste dimensiunea penisului. După cum am zis și repet scapi de virginitate iar acest aspect este cel mai important.

| User252426 explică (pentru Invictusman):

Ok Ms, dar la unii se alungește fără să fie ruptă. Și la mine va fi la fel când fac sex după dezvirginare?

16 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

La un penis sănătos nu se rupe niciodată ață. Rămâne intacta toată viata.

| Den1sa a răspuns:

S-ar putea, dar incearca sa faci pentru prima data sex si vei vedea ce se intampla

| DenqOO a răspuns:

Daca se rupe ustura foarte putin

| jj7700 a răspuns:

Daca iti poti decalota penisul complet cu usurinta in stare erecta, ata nu se va rupe. La majoritatea barbatilor (minus cei aproximativ 30-40% care sunt circumcisi, la care ata nu mai exista), ata nu se rupe niciodata in viata. Exista un subset mic de barbati cu ata stramta la care exista un risc mic de a se rupe. Daca se rupe, va fi un disconfort cateva zile, dar nu ar trebui sa fie o problema medicala serioasa. Daca ai ata stramta si te incomodeaza la decalotare, cel mai bine vezi un urolog, ca s-ar putea sa fie nevoie de o mica interventie chirurgicala pentru a lungi sau extirpa frenul preputului (ata).

| User252426 explică (pentru jj7700):

O să o bag tare în cur.

| jj7700 a răspuns (pentru User252426):

Atunci ai grija sa folosesti mult si prezervativ si o sa fii ok.

| User252426 explică (pentru jj7700):

Nu cred că ar fi bolnavă

| jj7700 a răspuns (pentru User252426):

Prezervativ e bine sa folosesti oricum in cur, ca altfel risti infectii de la bacteriile din fund. Nu e nevoie sa fie bolnava, nu e sanatos sa iti bagi p*** in ca**t.

| cepIm a răspuns:

Depinde de tine peste ce gaura dai si ce jucarie ai in dotare.

| hypetoxic a răspuns:

Nu te doare bro