| alinlovin4 a întrebat:

Cand fac sex, pot ejacula cate putin, in timpul miscarii du-te-vin-o, fara sa vreau, atunci cand sunt pe aproape sa exaculez total?

Răspuns Câştigător
| missme99 a răspuns:

Multi barbati fac chestia asta. Se numeste "picatura placerii" si iese inainte de ejacularea propriu-zisa.
De principiu, ea nu contine spermatozoizi dar ii transporta. De aici exista un risc de sarcina pentru fata.
Daca intrebi daca poti controla cumva sa ejaculezi in reprize...nu cred ca ai cum.

4 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Incearca sa te protejezi

| corbulalbrosu a răspuns:

NU poti ejacula partial, adica in reprize. Ejacularea se produce in mod "eruptiv" si odata pornit nu se mai poate opri si/sau relua in mai multe reprize.

| Xpressurself a răspuns:

Da, poate sa iasa putin sperma

| alinlovin4 explică:

Nu ma referean sa exaculez partial. Ma gandeam daca acea " picatura placerii " poate duce la o sarci