| Shukacu a întrebat:

E acelasi lucru cand exaculez noaptea sau daca te masturbezi ziua? Ca eu m-am lasat de masturbare dar, noaptea cam odata la 2 saptamanii mereu exaculez fara sa vreau..are aceleasi efecte?

4 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Ejaculezi...asa e corect spus
nu cred ca e acelasi lucru, dar nu ai de ce sa iti faci griji, e ceva normal

| adutzwtaw98 a răspuns:

Nu iti face griji as se intampla baietilor adolescenti este normalwinking dar evita scenele d la tv sau reviste erotice noapte la culcare

| SOoare a răspuns:

Corect se spune "a ejacula " nu "a exacula".
In primul rand ejacularea nu are niciun efect... e ceva normal...se intampla chiar si la fete (dar difera)..masturbarea este si ea un lucru normal si ajuta la cunoasterea corpului si reda increderea.Noaptea ejaculezi din cauza "viselor umede", datorita acestora baietii ejaculeaza noaptea fara voia lor.
Ceea ce trebuie tu sa stii e ca nici masturbarea, nici ejacularea nu afecteaza cu nimic ci sunt cat se poate de normale. Sper ca te-am ajutat, pa-pa!

| dragonasuAk47 a răspuns:

Pai lasa visele erotice... de la ele se tragewinking si incepe-ti viata sexuala