| anonim_4396 a întrebat:

Cand faci pentru prima data sex, cat de tare doare? Sau mai bine zis, ce simti? happy Funda :*

Răspuns Câştigător
| EnvyMee a răspuns:

Hmm..pai depinde de cat de excitata esti happy daca atmosfera s-a incins destul si vaginul tau a devenit lubrifiat ( adica mai pe romaneste esti "uda") puteti incepe! Oricum atmosfera trebuie sa fie extrem de erotica, ca amandoi sa va simtiti extrem de bine.Revenind,dupa ce esti "uda" puteti incepe.Este foarte important acest lucru pentru ca durerea sa nu fie mare.E posibil sa ai doar o usturime la ruperea himenului, cel putin la mine asa a fost. Insa dupa, placerea incepe sa creasca, durerea sau usturimea se amelioreaza si usor usor ajungi la placerea absoluta. Funda?:*

14 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Miștocăreală și bătaie de joc, de asta sînte ți buni, fata va întrebat serios deșteptule.

Alte răspunsuri
| rutanklan a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cine crezi ca si-a batut joc? Tu esti prost ca nu ai mintea deschisa.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru rutanklan):

Deschisă la ce?

| Zeref a răspuns:

Depinde.

Daca vrei sa scapi neaparat de "povara" asta iti iei prietenul, te incalzeste bine si incepi sa te manifesti in cazul asta stai deasupra.Si cand a intrat oleaca, te apesi tare dintr-odata si se rupe himenul.Doare putin dar trece, urmat de o scurgere de sange(cateodata).
Sau daca vrei sa fie ceva frumos si cu loc de amintire.Ii spui prietenului tau sau ii dai de inteles cand va uitati la un film sau nu stiu ce, ca in final esti pregatita.Nu trebuie sa-i zici neaparat, ii poti spune prin saruturi, mangaieli diferite de cele dinainte sau chiar sa i-o iei in mana, asta demonstreaza ca nu ai inhibitii si-l mai salvezi si pe el saraculaughing).Si asta o puteti lungi incat sa fiti incinsi si cand crezi ca e momentul in lasi sa-si faca numarul.Binenteles il coordonezi, ii spui cand te doare si cand nu.Ideal ar fi sa comunici cu el.Si dupa ce te-a penetrat va face miscarea du-te-vino incet si sigur ca un cadilac.O sa-ti placa maxim dupa aia.Seara e de preferabil. Dimineata crede-ma ca esti pe el desi doarme.Mie nu-mi plac ca sunt enervante.Si mai bine ocolesc.
Dar sper sa te ajute sfatul meu. SucceS!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce simti? Placere Cat de tare poate sa doara? Nu mult, mai ales daca te gandesti ca sufletul este cel care doare cel mai mult in unele situatii, nu trupul. Si daca ai noroc si esti informata poate ca nu doare deloc sau foarte putin

| drhotzu a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa te doara sufletul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru drhotzu):

Pe tine nu te doare? Super. Doare sufletul atunci cand nu iti este impartasita dragostea, cand cei dragi te dezamagesc. Nu m-am referit la faptul ca doare sufletul in timpul actului sexualbig grin

| drhotzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de asta ma miram laughing) ce treaba are sufletul cu ****ul laughing)) ce treaba are sula cu prefectura happy
ba da si pe mine ma doare straight face
scuze daca azi nu prind subtilitatile, nu sunt prea agil astazi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru drhotzu):

Te doare sufletul? Poate iti trecebig grin

| drhotzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu acum straight face
in general mai am probleme d`astea uneori...

| Ailen a răspuns (pentru EnvyMee):

Ms mult de sfat :*:* Dar cred ca e bine sa mai astept straight face Nu ma simt pregatita 100%.

| lilbb a răspuns:

Nu sunt de acord cu chestia asta cu "cat esti de excitata etc ".ok e adevarat ca si asta conteaza, dar nu e neapart.Pe mine de exemplu la inceput m-a durut GROAZNIC cu toate ca eram excitata, lubrifiata si totul era perfect. Unele fetele simt durerea, altele nu atat de tare. majoritatea depinde de himenul fiecaruia.Bineinteles,si alti factori iti pot cauza durerea dar in general asta e principala cauza. Oricum..cu cat ti se largeste himenul mai tare cu atat o sa te doara mai putin.