| DiannaDi a întrebat:

Cand intervine monotonia intr-o relatie? sunt recomandate intalnirile dese?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Monotonia nu are legatura cu numarul de intalniri. As zice ca mai degraba este legata de reducerea interesului unuia din parteneri.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Monotonia apare odata cu plecarea fluturasilor. In acest caz, intalnirile nu-si mai au rostul, fie ele dese sau nu. Atunci cand doua personae sunt reciproc indragostte, nu exista notiunea de intalniri dese: ele mereu ni se vor parea rare!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Da, cat mai dese si cu persoane diferite

| Kumiko19 a răspuns:

Eu ma intalneam cu iubitul meu in fiecare zi; acum suntem a 12-a si nu mai avem timp, ne intalnim de 2-3 ori pe saptamana. Suntem de 8 luni impreuna si nu ne-am plictisit unul de celalalt. Totul depinde de un lucru : daca iubesti sau nu persoana respectiva ( la inceput, cat de indragostit/a esti de acea persoana)

| UTB a răspuns:

Eu as recomanda si altceva happy stii ce vreau sa zic...

| jane24 a răspuns:

Daca intervine monotonia in relatia voastra, e bine sa incercati lucruri noi.