| diavolita39 a întrebat:

De ce intervine monotonia intr-o relatie?

4 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Pentru ca ei nu stiu sa evolueze si sa se simta bine unul in compania altuia.

| adika a răspuns:

Fiindca se acopera fiecare in parte cu tot felul de griji, se insingureaza si nu mai comunica; uite aici niste sfaturi:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca dragostea nu este intretinuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monotonia intervine atunci cand cele doua persoane nu mai dau importanta sentimentelor si dorintelor care i-au adus impreuna, nu incearca sa schimbe rutina care s-a instalat in viata lor.Pentru a nu interveni monotonia trebuie sa comunice cat mai mult, sa faca lucruri impreuna, sa fii iventivi, sa nu lase sa intervina nimic in relatia lor si sa-si declare mai ndes ceea ce simt.